• Dzień Otwarty Szkoły

• 28 marca 2023 r.  dla naszego Ośrodka był bardzo ważnym czasem. Otóż odbył się wcześniej zapowiadany Dzień Otwarty Szkoły. Wydarzenie to rozpoczął występ lokalnego zespołu folklorystycznego "Warmianki"który mimo niesprzyjającej za oknem aury, wprowadził wszystkich w radosny nastrój. Występy artystyczne naszych uczniów dopełniły część oficjalną rozpoczynającego się wydarzenia, po czym wszyscy uczniowie, zaproszeni goście,udali się na warsztaty wielkanocne, które odbyły się w ramach realizowanego projektu"Wsparcie rodzin SOSW w Miłakowie" Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia, a przed wszystkim: przybyłym gościom, rodzicom, uczniom.

Podczas sesji fotograficznej wykorzystano sprzęt #LaboratoriaPrzyszłości

• Ośmiu Wspaniałych

• Dnia 24 marca w Starostwie Powiatowym w Ostródzie odbył się XXI Powiatowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Nasze uczennice: Paulina Mazurek, Żaneta Żmigrodzka i Aleksandra Szerszeń zostały wyróżnione w konkursie. Gratulacje!

• Wielkanocna zbiórka żywności

• W dniu dzisiejszym nasze wolontariuszki KLUBU OŚMIU SOSW MIŁAKOWO wzięły udział w ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI- Bank Żywności - PODARUJ POTRZEBUJACYM PRODUKTY NA WIELKANOCNY STÓŁ - Stowarzyszenie Ojca Władysława Włodyki. Zbiórka żywnosci odbyła się w sklepach na terenie Miłakowa. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwarte serca!

• WODA - NIEZWYKŁA SUBSTANCJA

• Do czego potrzebna jest woda? Czy każda woda jest taka sama ? Co się rozpuszcza w wodzie , a co nie? Jak można oszczędnie gospodarować wodą? Dlaczego problem wody jest problemem globalnym? Czym jest woda wirtualna i ślad wodny? Na te pytania uczniowie szkoły podstawowej szukali odpowiedzi podczas zajęć z okazji Światowego Dnia Wody. Dzięki obejrzeniu animacji i materiałom pozyskanym od Polskiej Akcji Humanitarnej znaleźliśmy odpowiedzi na pytania i dodatkowo wykonaliśmy plakaty i gazetkę , które można obejrzeć na holu szkoły.Nie zabrakło symbolicznej kropli wody z wydruku 3D dzięki projektowi #LaboratoriaPrzyszłości

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY Z PAH

•  Uczniowie naszej szkoły włączyli się do obchodów Światowego Dnia Wody przypadającego 22 marca.

W bieżącym roku nasze działania skupiliśmy wokół zagadnienia wirtualnej wody. Uczniowie szkoły branżowej omówili właściwości wody jako związku chemicznego, rozpoznawali smaki wody - mineralnej, destylowanej, odczytywali składniki mineralne w różnych wodach. W zrozumieniu zagadnienia wirtualnej wody pomocne były animacje" Woda nie tylko w kranie", " Oszczędzanie wody to za mało". Na podsumowanie był quiz on - line oraz przygotowanie elementów do gazetki " Ile wody jest w Twoim pokoju?"Po zajęciach mamy dużo do przemyślenia...

• Konkurs informatyczny - MISTRZ KLAWIATURY

• W dniu 22 marca 6 uczniów wzięło udział w II Szkolnym Konkursie Informatycznym pt. "Mistrz Klawiatury".

Uczniowie w wyznaczonym czasie musieli przepisać bezbłędnie słowa z kartki. Pisanie pod presją czasu przysporzyło wiele emocji.

Oto wyniki:

I miejsce - Aleksandra Szerszeń

II miejsce - Wiktor Kazimierczuk

III miejsce - Artur Krawczyk

• Powitanie wiosny

• 21 marca w ramach projektu "Wsparcie rodzin SOSW w Miłakowie" odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednią formę aktywności. Były zajęcia sportowe, kreatywne, artystyczne.Odbył się także konkurs na Portret Pani Wiosny. Każda klasa że swoim wychowawcą stworzyła piękną pracę. Wszyscy otrzymali I miejsce. Podczas tego radosnego wydarzenia nie zabrakło również poczęstunku w formie gofrów, kiełbaski z grilla czy słodkości.

Uwieńczeniem tych wszystkich wydarzeń była sesja fotograficzna podczas której wykorzystano sprzęt #LaboratoriaPrzyszłości

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to nie tylko dzień w którym rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, ale również

Światowy Dzień Zespołu Downa

Czemu marzec?

Marzec jest początkiem wiosny, czegoś innego, tak jak 3 para na 21 chromosomie. My również integrujemy się, przyłączamy do akcji i dlatego dziś przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary.

Pozdrawiamy serdecznie@Jas Staś oraz wszystkich podopiecznych projektu Wspólnie wygrajmy wrażliwość

• Niespodzianka od WBS Jonkowo

• Niespodzianka od Warmińskiego Banku

Spółdzielczego!!

03.03.2023 r. po raz kolejny Warmiński Bank Spółdzielczy przekazał naszemu Ośrodkowi kolejną wspaniałą niespodziankę! Tym razem wychowankowie naszego internatu otrzymali 15 komputerów.

W ramach podziękowania wychowawcy wraz z wychowankami Internatu przygotowali wlasnoręcznie Anioła w ramach podziękowania dla pracowników Banku, za miły prezent, który osobiście przekazał Ireneusz Szwechowicz dla Prezes Banku Katarzyny Siemaszko.

Dziękujemy serdecznie.

• Zbiórka żywności

• Dnia 17.03.2023r. nasze wolontariuszki KLUBU OŚMIU SOSW MIŁAKOWO wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI. Zbiórka żywnosci odbyła się w sklepie Biedronka w Miłakowie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwarte serca!

• Dzień liczby PI

• 14 MARCA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

Liczba Pi jest na tyle wyjątkowa, że ma .....swoje święto!

W ramach obchodów tego święta uczniowie szkoły branżowej na lekcjach matematyki poznali wiersze nt:. Liczby Pi, wykonali prace plastyczne a korytarz szkolny udekorowali gazetką i rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi do 100 cyfr po przecinku.

• Dzień Matematyki

• 12 MARCA - DZIEŃ MATEMATYKI - został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Z tej okazji uczniowie szkoły branżowej przygotowali gazetkę.