• XXIII Dzień Papieski

• 27.10.23  odbył się XXIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Uczniowie naszej szkoły wystawili przedstawienie pt. "Samotny bo niekochany", na które przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców i cała społeczności szkolna.

• Kreatywność

• Na zajęciach kształtowania kreatywności klasa III PDP z p.Hanią wykonała stroiki na groby swoich bliskich...

• Luźne lekcje z naukowcami

• W ramach projektu #Luźne lekcje z naukowcami" uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie dokonania kolejnego naukowca - Mikołaja Kopernika. Wielką frajdą było kolejne zadanie-" malowanie" na mleku

• Pomagamy zwierzętom

• Nasza Akcja Charytatywna "Pomagamy Zwierzętom " jeszcze trwa, zachęcamy do wzięcia udziału! Zebrane dary przekażemy dla schroniska w Zbożnem.

• Konkurs flaga kraju Unii Europejskiej

• Uczniowie SOSW w Miłakowie wykonali flagi według własnych, indywidualnych pomysłów. Zadaniem było również podpisanie kraju w języku angielskim. Gratuluję zwycięzcom konkursu.

• Miesiąc profilktyki

• Październik - miesiąc profilaktyki zdrowia psychicznego w Internacie

W ramach profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w internecie SOSW w Miłakowie odbył się cykl zajęć: warsztaty nt. Wpływu aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, wpływu odżywiania na ich samopoczucie, oraz różnorodne aktywności fizyczne pod hasłem:"Sportowa Jesień". Działania te mają za zadanie uświadomienie dzieciom jakie czynniki wpływające na ich stan zdrowia psychicznego oraz kształtowanie poczucie odpowiedzialności za swoje zdrowie psychiczne.

Organizatorzy Samorząd Internatu

• Konkurs WBS

• Dnia 18.10.23r w siedzibie WBS w Jonkowie został rozstrzygnięty konkurs SKO "Jesień 2023". Do banku wpłynęło 134 prace z województwa warmińsko-mazurskiego. Komisja przyznała nagrody dla naszych uczniów w kategoriach:

- KLASA IV-VI ładowarka bezprzewodowa do telefonu:

1.Czyżyk Szymon

2.Kirszanowska Paulina

- KLASA VII-VIII i ponadpodstawowa 50 zł:

1.Ruciński Adam

2.Szpitun Wojciech

Dziękuję nauczycielom, którzy czynnie biorą udział w SKO. Zachęcam do uczestnictwa w następujących konkursach. Opiekun SKO - Wioletta Grochowska

• Nasze zwierzęta w obiektywie

• Z okazji przypadającego 4 października Światowego Dnia Zwierząt został przeprowadzony w naszej szkole konkurs fotograficzny " NASZE ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE ", którego celem było zwrócenie uwagi na ważną rolę towarzystwa zwierząt w życiu człowieka a także uwrażliwianie naszych wychowanków na sprawy zwierząt, kształtowanie postawy szacunku i opiekuńczości dla naszych czworonożnych podopiecznych. Była to również okazja do spędzenia twórczo wolnego czasu.Spośród pięknych i różnorodnych zdjęć wyróżniono fotografie nadesłane przez: Żanetę Żmigrodzką, Natalię Wichert i Kacpra Wiśniewskiego. GRATULACJE!!! Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za udział i pokazanie swoich przyjaciół zwierząt .

• Mój nauczyciel

• 12.10.2023r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.,, Mój nauczyciel''. Wyróżnienia otrzymali :Szymon Czyżyk, Marcel Kobyliński i Adrian Wiechowski. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorzy: Beata Tomasz, Iwona Tomasz

• Obchody DEN

• Obchody Dnia Edukacji Narodowej dla nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego były okazją do złożenia Najlepszych Życzeń i wręczenia upominków wszystkim pracownikom naszego Ośrodka.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• W dniu 13.10.23 w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie oraz nauczyciele wcielający się w rolę uczniów przedstawili w bardzo ciekawy sposób szkolną codzienność. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście oraz rodzice.

• NARODOWE CZYTANIE

• Dnia 5 października 2023r. w świetlicy internetu odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku w całej Polsce została odczytana powieść Elizy Orzeszkowej pod tytułem "Nad Niemnem". Fragmenty książki z podziałem na role przeczytali uczniowie i nauczyciele.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

• W kalendarzu ekologicznym 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Była to okazja dla naszych uczniów, aby porozmawiać o prawach zwierząt, naszych obowiązkach wobec pupili. Nie zabrakło również zagadek słownych, online, odgadywania nazw zwierząt, rozpoznawania zwierząt po ich odgłosach, kolorowanek i układanek. Nasi uczniowie doskonale rozumieją prawa zwierząt i wiedzą jak należy się o nie troszczyć.

• DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

10.10.23r od godz.10.10 podczas lekcji matematyki zrobiliśmy przerwę na planszówki. Siedząc wspólnie przy stole graliśmy w liczenie, remika, chińczyka i quiz matematyczny. Wybraliśmy mistrza mnożenia i ułożyliśmy piramidę matematyczną.

#dziengierplanszowych

• Wybory Samorządu Internatu

• Dnia 2 października w Internacie odbyły się wybory do Samorządu Internatu.

W wyborach uczestniczyli wszyscy obecni wychowankowie i wychowawcy internatu. Po podliczeniu głosów w tajnych wyborach na opiekunów Samorządu Internatu zostały P. Małgorzata Giemza i P. Monika Czarnecka.

W wyborach wśród wychowanków internatu największą ilość głosów zdobył Kacper Falatyk i tym samym został Przewodniczącym Samorządu Internatu, a jego zastępcą Krystian Derkowski. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

• Lubimy lekcje biologii

• Dzisiejsze lekcje biologii przebiegały wyjątkowo twórczo. Uczniowie klasy czwartej i piątej poznali zasady mikroskopowania, a w klasie siódmej uczyliśmy się nazw kości w szkielecie człowieka.

• "Luźne lekcje z naukowcami"

• Rozpoczęliśmy działania w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Luźne lekcje z naukowcami". Pierwsze zadanie, czyli chemiczny wulkan - wykonane

• Kreatywność

• Podczas zajęć kreatywnych, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Prace Plastyczne" klasa PDP tworzyła jesienne bukiety na podkładzie z gazy. Oto ich dzieła.