• Zbiórka żywności

• Dnia 17.03.2023r. nasze wolontariuszki KLUBU OŚMIU SOSW MIŁAKOWO wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI. Zbiórka żywnosci odbyła się w sklepie Biedronka w Miłakowie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwarte serca!

• Dzień liczby PI

• 14 MARCA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

Liczba Pi jest na tyle wyjątkowa, że ma .....swoje święto!

W ramach obchodów tego święta uczniowie szkoły branżowej na lekcjach matematyki poznali wiersze nt:. Liczby Pi, wykonali prace plastyczne a korytarz szkolny udekorowali gazetką i rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi do 100 cyfr po przecinku.

• Dzień Matematyki

• 12 MARCA - DZIEŃ MATEMATYKI - został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Z tej okazji uczniowie szkoły branżowej przygotowali gazetkę.

• Drużyna Sir - Petera

• JAK WYKORZYSTAĆ BUTELKĘ PLASTIKOWĄ?. Uczniowie klasy czwartej przekonali się , że plastikowe butelki można wykorzystać na wiele różnych sposobów.Zaprojektowali i wykonali kilka pomysłowych przedmiotów w ramach realizowanego projektu DRUŻYNA SIR-PETERA.

• Dzień Statystyki

• 9 MARCA - DZIEŃ STATYSTYKI POLSKIEJ.

Podczas lekcji matematyki uczniowie szkoły branżowej obejrzeli reportarz z Głównego Urzędu Statystycznego w Legnicy, który przedstawił pracę statystyka i zachęcił młodzież do korzystania z danych statystycznych. Następnie na podstawie prezentacji dokonaliśmy analizy danych z ostatniego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r.

• Konkurs BUKIET NA DZIEŃ KOBIET

• W dniu 8 marca 2023 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.,, Bukiet na Dzień Kobiet'' Spośród 21 prac wyróżnieni zostali :Lidia Cieszyńska, Aleksandra Szerszeń, Artur Krawczyk, Mikołaj Pietkiewicz, Krystian Derkowski. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorzy:Beata Tomasz, Iwona Tomasz

• Dzień Kobiet

• Dzień Kobiet, czyli święto wszystkich kobiet i tych małych i tych dużych........

DZIĘKUJEMY PIĘKNIE ZA PAMIĘĆ, ŻYCZENIA, CZEKOLADKI, KWIATY, PREZENTY I LAURKI RĘCZNIE ZROBIONE, które osłodziły i umiliły nam ten wyjątkowy dzień!

• Projekt dla rodzin

• Dnia 1 marca 2023 roku miały miejsce warsztaty kulinarne dla rodzin uczniów SOSW w Miłakowie w ramach projektu: „ Wsparcie rodzin w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Miłakowie - etap 2”. Rodzice z dziećmi w trakcie warsztatów sporządzili pasty na bazie awokado, sałatkę z fetą, rukolą i burakami oraz chili con carne. Było bardzo zdrowo i kolorowo.

• Projekt "Wsparcie rodzin SOSW..."

• Dnia 28 lutego 2023 roku odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu: „ Wsparcie rodzin w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Miłakowie - etap 2”. Uczniowie podczas warsztatów wykonali domowe hamburgery, które bardzo im smakowały.

• Światowy Dzień Kota

• W tym roku po raz trzeci obchodziliśmy Światowy Dzień Kota . Zajęcia zaczęliśmy od poznania ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów naszych milusińskich . Przez chwilę byliśmy też kotkami, pijąc mleczko ze spodka. Następnie spędziliśmy miło czas malując wielkieeee koty.. Zajęcia przygotowały Beata Tomasz i Ewa Jaświan.

• Warsztaty kulinarne w Internacie

• Warsztaty Kulinarne w Internacie "Sałatka owocowa, pyszna jest i zdrowa". Warsztaty miały na celu zachęcić dzieci do zmiany nawyków żywieniowych, przede wszystkim zamiany słodyczy na słodkie owoce.

• Warsztaty historyczne o Mikołaju Koperniku

• 22 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty historyczne dla wszystkich klas szkoły podstawowej pt:"Życie i działalność Mikołaja Kopernika". Warsztaty zorganizowano w ramach 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W czasie warsztatów uczniowie obejrzeli prezentację ukazująca sylwetkę naszego wielkiego astronoma, następnie odbył się quiz wiedzy o życiu i pracy Kopernika, I miejsce zajął Artur Krawczyk z klasy VI, II miejsce Dawid Czyżyk z klasy VIII i III Tomasz Sienkiewicz z klasy VIII. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Uczniowie zapoznali się także z ruchomym modelem układu słonecznego, poznali wszystkie planety, które krążą wokół słońca na koniec narysowali piękne rysunki z układem słonecznym. Warsztaty zorganizowała nauczycielka historii p. Małgorzata Zimnik. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek z rąk Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor.