• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA obchodziliśmy pod hasłem: "MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ".

Okazało się, że w naszej placówce pracuje wiele EXPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA, którzy otrzymali odznaki.

Gratuluję i dziękuję za wspólną zabawę.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• "Europejski Dzień Języków - English Day" przeprowadzony został w formie warsztatów językowych, których głównym celem było przybliżenie kultury brytyjskiej oraz krajów Unii Europejskiej. Uczniowie rozwiązywali zagadki, quizy, łamigłówki oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych. W tym dniu nie zabrakło zadań matematycznych powiązanych z językiem angielskim. Prace plastyczne uczniowie tworzyli również techniką kodowania. W nawiązaniu do urodzin Króla Karola III wykonane zostały kartki urodzinowe. Pamiętaliśmy też o nieżyjącej już Królowej Elżbiecie II, której ulubioną przekąską była kanapka z dżemem. Stąd też Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Beatą Tomasz przygotował poczęstunek w formie pysznych kanapek. Wszyscy uczniowie zaangażowani w zajęcia warsztatowe otrzymali słodkie nagrody oraz upominki ufundowane przez wydawnictwo Nowa Era.

• Z EKOLOGIĄ NA TY

• Od października realizujemy ogólnopolski projekt Z EKOLOGIĄ NA TY, w ramach którego realizujemy różne zadania. W listopadzie zrealizowaliśmy kolejne dwa czyli plakat Obieg wody w przyrodzie i Studio pogody.

• Wyjazd do schroniska

• Klub Ośmiu SOSW w Miłakowie z zebranymi darami z Akcji Charytatywnej "Pomagamy zwierzętom" pojechali do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zbożnem. Wsrod karmy były również kołdry, poduszki i koce. Dziękujemy za wsparcie i otwarte serca!

• 11 listopada

• W dniu 10 listopada w naszym Ośrodku odbyły się uroczyste obchody z okazji 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pięknym przedstawieniu pod hasłem "Wolność jest w nas" ,nasi aktorzy w bardzo wymowny sposób ukazali tę ważną lekcję historii.

• Dzień jeża

• DZIEŃ JEŻA.

Jeże obchodzą swoje święto 10 listopada, choć o tym nie wiedzą, bo wtedy już śpią. Są to pożyteczne zwierzęta i dlatego uczniowie na lekcji przyrody poznali ciekawostki z ich życia, zrobili jeże z masy solnej, bibuły i liści.

• Konkurs recytatorski

• 9 listopada naszym Ośrodku odbył się Konkurs Recytatorski z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pięknie się przygotowali i przedstawili twórczość polskich poetów. Dziekujemy wszystkim uczestnikom za udział.

• Mistrz dobrego zachowania w kl. 4

• W klasie IV został ogłoszony konkurs "Mistrz dobrego zachowania", który potrwa do maja 2024r. Konkurs ma na celu zachęcić uczniow do własciwego i kulturalnego zachowania oraz zaangażowania w życie klasy i szkoły. W każdym miesiącu wyłaniamy zwycięzcę. Uczniowie zbierają punkty według ustalonych kategorii. W październiku tytuł "Mistrza dobrego zachowania" otrzymała Wiktoria. II miejsce zajął Szymon, a III miejsce uzyskała Alicja. Gratuluję zwycięzcom

• Akcja "Znicz"

• Jak co roku Wolontariusze Klubu Ośmiu i uczniowie Samorządu Internatu wzięli udział w Akcji "Znicz". Na cmentarzu w Miłakowie zaopiekiwali się opuszczonymi grobami oraz zapalili znicze....."Światełko dla tych co odeszli".

#SzkołaPamięta