• Zbiórka żywności

• W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Bank Żywności ŚWIĘTA GODNE A NIE GŁODNE. Zbiórka żywności odbyła się w sklepach na terenie Miłakowa. Dziękujemy naszej młodzieży za zaangażowanie

• Świętio Pieczonego Ziemniaka

• Dnia 17.11.2022r. odbyła się impreza integracyjna "Święto Pieczonego Ziemniaka". Podczas zabawy wychowankowie internatu uczestniczyli w konkurencjach sportowych między innymi: rzut do celu, slalom, bieg z ziemniakiem na łyżce, "wykopki", a także musieli wykazać się wiedzą dotyczącą ziemniaka. Imprezę uwieńczyła sesja w fotobudce oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

• Tydzień kodowania

• Rozpoczęliśmy tydzień kodowania "matematyczne kodowanie- wiedzy zdobywanie" w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek 2022). Dziś kodowaliśmy na kartach pracy, na macie, odkrywaliśmy zakodowane zadania.

• Gala podsumowująca "Czysta woda - zdrowia doda".

• W dniu 17.11.2022r. miałyśmy zaszyt uczestniczyć w Gali podsumowującej realizację projektu ,,Czysta woda - zdrowia doda''. Projekt organizowany był przez Warmińsko-Mazurski Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty. Na uroczystość zaproszeni byli dyrektorzy szkół realizujących projekt oraz koordynatorzy projektu. W podziękowaniu za realizację przedsięwzięcia szkoła otrzymała statuetkę a zaangażowani nauczyciele podziękowania. Projekt dotyczył promocji zdrowego odżywiania, zmiany nawyków żywieniowych oraz promocji picia czystej wody.

• Wyjazd do schroniska w Zbożnem

• Wolontariusze Klubu Ośmiu odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zbożnem. Zawieziono dary zebrane podczas Akcji Charytatywnej "Pomagamy zwierzętom". Z pomocą uczniów i pracowników naszej szkoły o wielkich sercach zebraliśmy karmę, koce, kołdry, poduszki i maskotki dla zwierząt . Dziękujemy w imieniu zwierzaczków z całego serca!

• Peronowo

• W ramach kampanii Kolejowe ABC nasza szkoła bierze udział w konkursie plastycznym "Kierunek-Bezpieczeństwo"- zaprojektuj Peronowo!

• Wspólnie wygrajmy wrażliwość

• Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w projekcie"Wspólnie wygrajmy wrażliwość", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Środzie Wielkopolskiej i Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ. Tym razem większa grupa uczniów włączyła się do działania -klasy I- III SP, klasa 2 PDP, klasa I branżowa oraz grupa Wolontariatu. Projekt ten to niestandardowa lekcja empatii i tolerancji oparta na integracji społecznej, która umożliwi stworzenie więzi z dziećmi z zespołem Downa. Za pomocą mediów spolecznościwych nawiązaliśmy już kontakt z Jasiem Stasiem z Nowego Dworu Gdańskiego.

• 104 rocznica Odzyskania Niepodległości

• Podczas obchodów 11 listopada na uroczystym apelu przygotowanym przez młodzież pod opieką p. Joanny Szulim, gościliśmy P. Jadwigę Łubniewską- kapitana 5 wileńskiej brygady Armii Krajowej, P. Jerzego Połom- kapitana lotnictwa , Ojca Proboszcza Sylwestra Brzezińskiego, Ojca Jana Dostatniego, P. Zbigniewa Zabłockiego. Po oficjalnych obchodach goście oraz nasi aktorzy udali się na poczęstunek.

Dokumentacja foto/video dzięki #LaboratoriaPrzyszłości

• Udział w konkursie ogólnopolskim

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów z niepełnosprawnościami "Wszyscy święci to nasi przyjaciele". Mamy już około 40 prac. Ogłoszenie wyników 15 listopada. A oto dzieła i arcydzieła naszych uczniów.