• Ferie zimowe

• Ferie zimowe w naszym województwie trwają od 23 stycznia do 5 lutego 2023 r.

Życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku.

• Bezpieczne Ferie - 5 zasad

• 1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!Służby co roku ostrzegają, że nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie. Na jego wytrzymałość wpływa rodzaj wód oraz temperatura powietrza. Warto wiedzieć, że lód nie wszędzie jest tej samej grubości – na środku jeziora jest cieńszy niż przy brzegach. Do jazdy na łyżwach nadają się wyłącznie sztuczne zbiorniki

.2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.

3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.

4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew. Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.To bardzo ważne! Nie znikaj niespodziewanie z oczu rodzicom lub opiekunom, a jeżeli planujesz pójść do sklepu lub toalety, zgłoś taką potrzebę opiekunowi.

• Otrzęsiny

• Jedną z wielu tradycji w naszym Ośrodku są Otrzęsiny. Nowi wychowankowie muszą wykonać wiele zadań aby móc oficjalnie zostać wychowankiem internatu.18 stycznia w świetlicy w internacie odbyły się WIEJSKIE OTRZĘSINY. Podczas wspólnej imprezy nowi wychowankowie musieli wykonać wiele zadań: naśladowanie odgłosów domowych zwierząt, quiz, spożywanie bardzo tajemniczego dania, przebieranie się, odnalezienie złotego pierścienia, itp. Na zakończenie zabawy każdy nowy wychowanek składał przysięgę, która uczyniła go oficjalnym mieszkańcem naszego internatu.

• #MistrzowieEnergiiOSE

W styczniu chętni uczniowie Szkoły Podstawowej, Branżowej oraz Przysposabiającej do Pracy pod opieką p. Anity i p. Agnieszki zorganizowali szkolną inicjatywę w ramach ogólnopolskiego programu dla szkół "Mistrzowie Energii”. Na zajęciach uczniowie oglądali filmiki edukacyjne na temat sposobów oszczędzania energii, wykonali prace plastyczne i plakaty zachęcające do oszczędzania energii. Nie zabrakło kart pracy z zadaniami związanymi z energią elektryczną -krzyżówki , rozsypanki literowe, dobieranki. Starsi uczniowie wykonali gazetki i plakat na holu szkoły informujące dlaczego oszczędzanie energii jest istotne i w jaki sposób można to robić. Najistotniejsze informacje dotyczące oszczędzania energii w życiu codziennym zostały zawarte w ulotkach zaprojektowanych przez uczniów i rozpropagowane wśród pracowników szkoły, a także rodziców i opiekunów uczniów.

• CODE WEEK

• Nasz tydzień kodowania został doceniony i zostaliśmy laureatem konkursu CodeWeek. Otrzymaliśmy zestaw gier CodyRoby. Dziękujemy

• Zajęcia w Bibliotece Miejskiej

• Dzięki zaproszeniu Biblioteki Miejskiej w Miłakowie mieliśmy możliwość w uczestniczeniu w wspaniałych zajęciach. Przez chwilę mogliśmy poczuć się" chemikami" oraz spróbować techniki wypalania w drewnie. Dziękujemy p. Eli i p. Sarze za miło spędzony czas .

• Bezpieczne ferie 2023

• Dnia 12-go stycznia odbyły się zajęcia w bibliotece szkolnej pod hasłem "Bezpiecznie spędzamy ferie zimowe". Zaczęliśmy od obejrzenia filmiku edukacyjnego, następnie odbyły się zabawy i konkursy dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Na koniec nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

• Druk 3D na lekcji biologii

• Uczniowie szkoły podstawowej mogli skorzystać na lekcji biologii z modeli wydrukowanych w drukarce 3D pozyskaną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości . W ramach nauki o budowie komórkowej organizmów uczniowie wyszukiwali różnic i podobieństw w budowie komórki roślinnej i zwierzęcej. Modele przestrzenne niewątpliwie uatrakcyjniły uczniom zajęcia , a pracownia biologiczna zyskała nowe pomoce dydaktycz

• Karnawał

• Na zajęciach rozwijających kreatywność klasa 4-6 wykonała maski karnawałowe. Były pióra, cekiny, świecidełka. Jednym słowem, jesteśmy gotowi na bal.

• DRUŻYNA SIR PET-ERA

• DRUŻYNA SIR PET-ERA DO DZIEŁA. Po raz kolejny uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskim projekcie " Drużyna Sir Pet-era", który edukuje dzieci w zakresie segregacji i recyklingu. Uczniowie klasy czwartej poznali już zasady segregacji odpadów, przygotowali gazetkę tematyczną oraz wiedzą, co się dzieje z butelkami PET po wyrzuceniu. Swoją wiedzę utrwalili poprzez zadania w kartach pracy oraz quiz on -line.

• Akcja" I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

• Już po raz 24 zorganizowaliśmy akcję świąteczną " I Ty możesz zostać św. Mikołajem ". Akcja została przeprowadzona wraz z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie. Uczestniczyła w niej klasa II B z wychowawcą Małgorzatą Żyła. Ośrodek Szkolno - Wychowawczy reprezentowała klasa I,II,III SPS. W tym roku zebraliśmy czapki, szaliki, ubrania, przybory szkolne, gry, maskotki. Zebrane dary jak co roku przekazaliśmy dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy p. Elwirze Lelental z Fundacji " Nowe Życie ", p. Karolinie O. i wszystkim, którzy wsparli nas darami. Przesyłamy Wam serduszka . Koordynatorzy akcji : Ewa Jaświan, Dorota Zawadzka, Małgorzata Żyła.

• Konkurs "Zimowy pejzaż"

• 22 grudnia 2022r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.,,Zimowy pejzaż'' Spośród 30 prac wyróżnieni zostali : Anna Końpa, Malwina Gawrońska, Lidia Cieszyńska, Kuba Suchocki, Marcel Kobyliński. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorzy:Beata Tomasz, Iwona Tomasz