• III MIEJSCE

• Nasza uczennica Paulina Kirszanowska zajęła III miejsce w Archidiecezjalnym konkursie plastycznym "Wolontariat w działaniu", organizowanym przez SP1 w Nidzicy. Gratulujemy

• DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

• Wychowankowie internatu wzięli udział w zabawie zorganizowanej z okazji Dnia Kubusia Puchatka. Konkurencje sprawnościowe poprzedziła rozmowa na temat,, Bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych". Uczestnicy imprezy wybierali dowolne konkurencje, w których mogli się wykazać sprawnością fizyczną, talentem plastycznym, refleksem i spostrzegawczością. Dzięki tym zajęciom uczniowie nie tylko dobrze się bawili ale także usprawniali motorykę małą i dużą, percepcję wzrokowo - ruchową, uczyli się współpracy w grupie. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodki poczęstunek a najbardziej aktywni zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez WBS Jonkowo.

• Z EKOLOGIĄ NA TY

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY " Z EKOLOGIĄ NA TY". Od października bieżącego roku szkolnego uczniowie realizują różnorodne zadania związane z ekologią zebrane w 5 modułach - Jestem eko, Eko aktywni, Eko konkursy, Eko spotkania,TIK w ekologii. Udało nam się zrealizować już kilkanaście zadań z poszczególnych modułów.

• Zajęcia techniczne

• Kolejny karmnik dla ptaszków gotowy.

Wychowankowie grupy III oraz grupy najmłodszych wychowanków internatu pod czujnym okiem wychowawcy Ireneusza Szwechowicz wykonali domek dla ptaszków. Podczas zajęć dzieci nie tylko poznały rodzaje drewna oraz techniki jego obróbki, ale również uświadomiły sobie jak bardzo ważne jest dokarmianie zwierząt i ptaków zimową porą.