• Wygraliśmy Mobilną Pracownię Komputerową

• Chcielibyśmy podzielić się radosną wiadomością, że nasz Ośrodek wziął udział w konkursie Ogólnopolskiej Sieci

Edukacyjnej (OSE) - Pracownia Kompetencji Cyfrowych i jako jedna z 832 szkół wygraliśmy mobilną pracownię

komputerową składającą się z 16laptopów, wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem oraz interaktywnym

monitorem.Na konkurs wpłynęło 3075 prac.

Jedno z zadań konkursowych polegało na zrealizowaniu modułu "Internetowa szkoła słonia Spacjusza"

pt. "Internet to nie wszystko" i przygotowaniu projektu kolorowanki.

• Akcja Sprzątania Świata

• W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata. Akcja ta trwa na świecie nieprzerwanie od 30 lat. My też mamy w niej swój mały udział. Tym razem młodsi nasi uczniowie zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły, internatu a także teren parku miejskiego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

• W naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Odbyły się ciekawe warsztaty na których uczniowie z radością i zaangażowaniem odkrywali swoje talenty. Czytaliśmy książkę „The Dot” napisaną przez Petera Reynoldsa oraz książkę „A to” tego samego autora.

Uczniowie rozmawiali o talentach bohaterów książek, wymieniali swoje talenty oraz talenty kolegów i bliskich.

Następnie kropki : malowaliśmy, kolorowalismy, zakreślaliśmy, wyklejaliśmy,

wycinaliśmy oraz liczyliśmy. Kropkowe zajęcia bardzo podobały się uczniom. Powstała kolorowa gazetka, która ozdobiła szkolny korytarz.

Wszystkim uczniom biorącym udział z zajęciach dziękujemy i zapraszamy do zabawy za rok

• Klub Ośmiu w akcji

• Klub Ośmiu SOSW w Miłakowie bierze udział w Akcji Charytatywnej "Nakrętki dla Bartka i Czarka". Koordynatorem Akcji jest Pani Jolanta Dakowska. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórce nakrętek . Czekamy na więcej....i miejmy otwarte serca. Dobro zawsze wraca

• "Bezpieczny Internat"

• Dnia 14 września odbyło się ognisko integracyjne pod hasłem "Bezpieczny Internat". Wychowankowie wzięli udział w zabawach sportowych i quizach utrwalających zasady bezpiecznego zachowania. Była to również świetna okazja do integracji. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Wychowanka Internatu oraz plakat. Impreza zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• Dnia 4 września 2023 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom i całej kadrze pedagogicznej a także pracownikom obsługi i administracji życzymy wytrwałowści, sukcesów i optymizmu.