• Zapraszamy na Dzień Otwarty

• Już 31 marca 2022 r. w naszym Ośrodku odbędzie się Dzień Otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą naszej placówki. Poniżej plakaty informacyjne.

• Szkolny Konkurs Matematyczny - wyniki

• Dnia 22.03.22r został rozstrzygnięty szkolny konkurs matematyczny. Do pani Wioletty Grochowskiej wpłynęło 14 rozwiązanych testów konkursowych. Test zawierał 20 zadań, z których można było uzyskać maksymalnie 78 punktów.

Nagrodzeni uczniowie:

I MIEJSCE-NIKOLA-70p

II MIEJSCE-NATALIA-63p

III MIEJSCE-MARIA-61p

IV MIEJSCE-SYLWIA-60p

V MIEJSCE-ARTUR-59p

VI MIEJSCE-PIOTR.W.-50p

VII MIEJSCE-MAKS-44p

VIII MIEJSCE-PIOTR.B-42p

IX MIEJSCE-RAFAŁ-40p

X MIEJSCE-WOJCIECH-36p

XI MIEJSCE-EMIL-17,5p

XII MIEJSCE NATALIA-17p

XIII MIEJSCE DAWID-13p

IX MIEJSCE MALWINA-6p

Wszystkie osoby zostały nagrodzone!

GRATULACJE

!

• Światowy Dzień Wody

• Z okazji Światowego Dnia Wody p. Agnieszka zorganizowała dla uczniów całej szkoły apel. Zapoznała z animacją "Woda nie tylko w kranie", "Oszczędzanie wody to za mało" .Nie zabrakło również zagadek, quizu na temat wody oraz wyjaśnianiem frazeologizmów związanych z wodą. Najmłodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne czyli krople wody. Krótki filmik ukazał uczniom problem braku wody w krajach Afryki oraz chorób związanych z zanieczyszczoną wodą. Dowiedzieli się także czym jest woda wirtualna i jakich ilości wody zużywa się do produkcji różnych produktów. Wszyscy poznali wiele informacji i ciekawostek związanych z wodą.

• Pierwszy Dzień Wiosny w Internacie

• W ramach popołudniowych zajęć w internacie uczniowie z wielką radością przywitali wiosnę. Były zabawy, konkursy, pieczenie kiełbasek na ognisku oraz tradycyjne pożegnanie zimy - spalenie Marzanny.

• Praktyczna nauka zawodu

• Zrazy drobiowe z surówką z kapusty pekińskiej i kasza gryczana

Tak kucharze przygotowują się do egzaminu zawodowego.

Amerykanki to ciastka do których wracamy z wielkim sentymentem i dziś troszkę zapomniane.Były kiedyś obok ciastek francuskich najchętniej kupowanymi ciastkami. Klasa 2 Szkoły Branżowej- cukiernicy, wykonali je podczas praktycznej nauki zawodu.

• Dzień kolorowej skarpetki

• 21 marca pamiętaliśmy, aby przyjść do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary. Jest to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności zawiesiliśmy na szkolnym holu mnóstwo kolorowych skarpetek wykonanych przez uczniów. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich podopiecznych projektu "Wspólnie wygrajmy wrażliwość" , a w szczególności Nel z Barzęcic

• Warsztaty robienia pizzy

• 16 marca klasa I i II SPS wybrała się na warsztaty kulinarne do Pizzerii Midano. Pani Patrycja zapoznała nas z tajnikami robienia pizzy. Następnie z przygotowanych składników każdy sam wykonał pizzę . Nasze pizze były przepyszne. Dziękujemy p. Milenie i pracownikom za to że mogliśmy tak miło spędzić czas - uczniowie klasy I i II z wych. Ewą Jaświan

• Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły

• Jeśli masz ochotę odwiedzić naszą szkołę, zobaczyć jak się uczymy, jak przyjazna jest u nas atmosfera, zapraszamy. Wystarczy umówić się telefonicznie. Ostatnio odwiedziła nas super rodzinka. Nasi najmłodsi uczniowie z otwartym sercem ugościli mamę z 3 uroczymi córkami. Było radośnie, smacznie i rodzinnie. Zapraszamy.

• Wiosna tuż tuż...

• Wiosna tuż tuż. W piękny słoneczny dzień na placu zabaw z Panią Pedagog uczymy się dostrzegać dobro które nas otacza. Wspólne zabawy integrują nas.

• 14 marca - Dzień Liczby PI

• DZIEŃ LICZBY PI -

datę święta wybrano na 14 MARCA z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi: "3.14"

Z tej okazji uczniowie wykonali gazetkę tematyczną.

• 12 marca - Światowy Dzień Matematyki

• 12 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI, z tej okazji w naszej szkole rozdano wśród chętnych uczniów 25 testów konkursowych z matematyki do wykonania w domu.

Już wpływają pierwsze, rozwiązane testy do sprawdzenia!

Czekam do 15.03.22r na więcej!

Powodzenia!

Wioletta Grochowska

• 9 marca - Dzień Statystyki Polskiej

• Ciąg dalszy gier i zabaw na lekcji matematyki, aby uczcić 9 MARCA DZIEŃ STATYSTYKI POLSKIEJ. Ćwiczymy odejmowanie, dzielenie, spostrzegawczość, refleks, ciągi liczbowe i obsługę kalkulatora.

• Pomoc dla Ukrainy

• Nasi wolontariusze z Klubu Ośmiu wraz z całą społecznością szkolną włączyli się w zbiórkę darów dla potrzebujących, którzy ucierpieli w skutek wojny na Ukrainie.

• Konkurs plastyczny "Portret kobiety"

• W dniu 8 marca rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Portret kobiety". Jury wyróżniło pracę 5 uczennic:

Wiktoria Łużyńska

Julia Borawska

Malwina Gawrońska

Aleksandra Szerszeń

Natalia Wiśniewska

Wszystkim dziękujemy za udział.

• Jak zrobić mydło?

• JAK ZROBIĆ MYDŁO? - czyli eksperymentujemy na lekcji chemii. Uczniowie nie tylko samodzielnie nauczyli się robić mydło, ale postanowili je pięknie zapakować i przeznaczyć w podarunku na Dzień Kobiet.

• Konkurs plastyczny "Portret kobiety"

• W dniu dzisiejszym (8 marca) rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Portret kobiety". Jury wyróżniło pracę 5 uczennic:

Wiktoria Łużyńska

Julia Borawska

Malwina Gawrońska

Aleksandra Szerszeń

Natalia Wiśniewska

Wszystkim dziękujemy za udział.

• Dzień Kobiet

• Już w przeddzień Dnia Kobiet Szkoła Branżowa przygotowała słodkie różyczki. 8 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali wszystkim paniom laurki i słodycze. Życzyli szczęścia, zdrowia, pomyślności. Najmłodsi odwiedzili każdą klasę z życzeniami dla Pań i swoich koleżanek a chłopcy z klasy 4 i 5 nagrali piosenkę. To był radosny dzień.

• Narodowy Dzień Gramatyki

• 4 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Gramatyki!!! Uczniowie rozwiązują ćwiczenia gramatyczne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.