• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszej szkole

• 8 grudnia w naszym Ośrodku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasi wolontariusze poprzez śpiew, taniec i grę aktorską pokazali, jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze. Pamiętajmy: WARTO POMAGAĆ.

• Udział w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

• Dnia 6 grudnia w Ostródzie odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz podsumowanie Akcji Charytatywnej "Mikołajki Dla Dzieci z Hospicjum" Wspólna Paczka. Klub Ośmiu SOSW Miłakowo wziął udział w uroczystości. Odebralismy dwa dyplomy, jesteśmy bardzo dumni! Miło jest sprawiać radość sobie niosąc pomoc potrzebującym! Na zakończenie dnia pojechaliśmy do restauracji Macdonald, dzieci były bardzo szczęśliwe. Sponsorem pysznych fast foodów był anonimowy darczyńca. Dziękujemy!

• Mikołajki w naszej szkole

• Witamy Mikołajkowo. 6 grudnia od samego rana czekały na nas miłe niespodzianki. Podczas pierwszej lekcji Pani Dyrektor odwiedziła każdą klasę wręczając słodkie upominki. Również odbyły się spotkania klasowe przy ciastku i herbatce. Lubimy takie dni jak dzisiejszy.

• Zima w mieście

• Podczas zajęć kreatywnych uczniowie PDP wykonali pracę plastyczną pt. Zima w mieście, natomiast kl1-3SP podczas lekcji religii tą samą metodą stworzyli betlejemskie stajenki.

• Znam zasady ruchu drogowego - konkurs

• 22 listopada nasi uczniowie: Kamil Motaska i Artur Krawczyk wraz z panią Beatą Tomasz wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy pn. "ZNAM ZASADY RUCHU DROGOWEGO", którego organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych Amicus oraz Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Konkurs obejmował wiedzę o ruchu drogowym w formie testowej. Był to również doskonały czas integracji z uczniami innych Ośrodków a także okazja do zdobycia nowych doświadczeń.

• Andrzejki

• Dnia 30 listopada w bibliotece odbyła sie zabawa Andrzejkowa. Uczestnikami była najmłodsza grupa wychowawcza. Wychowankowie losowali wróżby. Wróżki z magiczną kulą przepowiadaly przyszłość. Symbole wiedzy magicznej: świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Z wróżb skorzystali wszyscy wychowankowie internatu i wychowawcy. Podsumowaniem zabaw Andrzejkowych była wspólna integrująca dyskoteka.

• Świąteczna zbiórka żywności

• Każdego roku o tej porze organizowana jest Akcja Charytatywna - Świąteczna Zbiórka Żywności. Nasi wolontariusze Klubu Ośmiu z wielkim zaangażowaniem biorą w niej udział, za co jesteśmy z nich bardzo dumni.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA obchodziliśmy pod hasłem: "MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ".

Okazało się, że w naszej placówce pracuje wiele EXPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA, którzy otrzymali odznaki.

Gratuluję i dziękuję za wspólną zabawę.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• "Europejski Dzień Języków - English Day" przeprowadzony został w formie warsztatów językowych, których głównym celem było przybliżenie kultury brytyjskiej oraz krajów Unii Europejskiej. Uczniowie rozwiązywali zagadki, quizy, łamigłówki oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych. W tym dniu nie zabrakło zadań matematycznych powiązanych z językiem angielskim. Prace plastyczne uczniowie tworzyli również techniką kodowania. W nawiązaniu do urodzin Króla Karola III wykonane zostały kartki urodzinowe. Pamiętaliśmy też o nieżyjącej już Królowej Elżbiecie II, której ulubioną przekąską była kanapka z dżemem. Stąd też Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Beatą Tomasz przygotował poczęstunek w formie pysznych kanapek. Wszyscy uczniowie zaangażowani w zajęcia warsztatowe otrzymali słodkie nagrody oraz upominki ufundowane przez wydawnictwo Nowa Era.

• Z EKOLOGIĄ NA TY

• Od października realizujemy ogólnopolski projekt Z EKOLOGIĄ NA TY, w ramach którego realizujemy różne zadania. W listopadzie zrealizowaliśmy kolejne dwa czyli plakat Obieg wody w przyrodzie i Studio pogody.

• Wyjazd do schroniska

• Klub Ośmiu SOSW w Miłakowie z zebranymi darami z Akcji Charytatywnej "Pomagamy zwierzętom" pojechali do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zbożnem. Wsrod karmy były również kołdry, poduszki i koce. Dziękujemy za wsparcie i otwarte serca!

• 11 listopada

• W dniu 10 listopada w naszym Ośrodku odbyły się uroczyste obchody z okazji 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pięknym przedstawieniu pod hasłem "Wolność jest w nas" ,nasi aktorzy w bardzo wymowny sposób ukazali tę ważną lekcję historii.

• Dzień jeża

• DZIEŃ JEŻA.

Jeże obchodzą swoje święto 10 listopada, choć o tym nie wiedzą, bo wtedy już śpią. Są to pożyteczne zwierzęta i dlatego uczniowie na lekcji przyrody poznali ciekawostki z ich życia, zrobili jeże z masy solnej, bibuły i liści.

• Konkurs recytatorski

• 9 listopada naszym Ośrodku odbył się Konkurs Recytatorski z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pięknie się przygotowali i przedstawili twórczość polskich poetów. Dziekujemy wszystkim uczestnikom za udział.

• Mistrz dobrego zachowania w kl. 4

• W klasie IV został ogłoszony konkurs "Mistrz dobrego zachowania", który potrwa do maja 2024r. Konkurs ma na celu zachęcić uczniow do własciwego i kulturalnego zachowania oraz zaangażowania w życie klasy i szkoły. W każdym miesiącu wyłaniamy zwycięzcę. Uczniowie zbierają punkty według ustalonych kategorii. W październiku tytuł "Mistrza dobrego zachowania" otrzymała Wiktoria. II miejsce zajął Szymon, a III miejsce uzyskała Alicja. Gratuluję zwycięzcom

• Akcja "Znicz"

• Jak co roku Wolontariusze Klubu Ośmiu i uczniowie Samorządu Internatu wzięli udział w Akcji "Znicz". Na cmentarzu w Miłakowie zaopiekiwali się opuszczonymi grobami oraz zapalili znicze....."Światełko dla tych co odeszli".

#SzkołaPamięta