• Peronowo

• W ramach kampanii Kolejowe ABC nasza szkoła bierze udział w konkursie plastycznym "Kierunek-Bezpieczeństwo"- zaprojektuj Peronowo!

• Wspólnie wygrajmy wrażliwość

• Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w projekcie"Wspólnie wygrajmy wrażliwość", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Środzie Wielkopolskiej i Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ. Tym razem większa grupa uczniów włączyła się do działania -klasy I- III SP, klasa 2 PDP, klasa I branżowa oraz grupa Wolontariatu. Projekt ten to niestandardowa lekcja empatii i tolerancji oparta na integracji społecznej, która umożliwi stworzenie więzi z dziećmi z zespołem Downa. Za pomocą mediów spolecznościwych nawiązaliśmy już kontakt z Jasiem Stasiem z Nowego Dworu Gdańskiego.

• 104 rocznica Odzyskania Niepodległości

• Podczas obchodów 11 listopada na uroczystym apelu przygotowanym przez młodzież pod opieką p. Joanny Szulim, gościliśmy P. Jadwigę Łubniewską- kapitana 5 wileńskiej brygady Armii Krajowej, P. Jerzego Połom- kapitana lotnictwa , Ojca Proboszcza Sylwestra Brzezińskiego, Ojca Jana Dostatniego, P. Zbigniewa Zabłockiego. Po oficjalnych obchodach goście oraz nasi aktorzy udali się na poczęstunek.

Dokumentacja foto/video dzięki #LaboratoriaPrzyszłości

• Udział w konkursie ogólnopolskim

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów z niepełnosprawnościami "Wszyscy święci to nasi przyjaciele". Mamy już około 40 prac. Ogłoszenie wyników 15 listopada. A oto dzieła i arcydzieła naszych uczniów.

• Bal Świętych

• 28.10.2022r. podczas lekcji religii uczniowie klas 1-3 SP bardzo kreatywnie przygotowywali się do nadchodzącej Uroczystości Wszystkich Świętych.

• Sesja fotograficzna ze świętymi

• UWAGA KONKURS!!!

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Uczniowie podczas lekcji religii i kreatywności poznawali wielu świętych, uwieńczeniem czego była "Sesja fotograficzna ze świętym" z wykorzystaniem sprzętu #LaboratoriaPrzyszłości Uczniowie poprzez gest, mimikę czy odpowiednio dobrany strój wcielali się w postać świętego. Serdecznie zapraszamy do głosowania, która postać świętego według Was jest najlepiej odzwierciedlona. Zdjęcia są podpisane, dlatego w komentarzu na fb należy napisać imię świętego. Zdjęcie z największą ilością głosów wygrywa, uczeń pozujący na nim otrzyma nagrodę. Głosowanie do końca października. 1 listopada ogłoszenie zwycięzcy.

• Pieczemy bułeczki

• Dziś na Zajęciach Kształtujących Aktywność i Kreatywność klasa I,II,III SPS piekła drożdżowe bułeczki. Mmmm.... Były pyszne .

• Udział w Kongresie Doradztwa zawodowego

• Pani wicedyrektor Wioletta Grochowska i pani Anita Druszcz-doradca zawodowy naszego Ośrodka, w dniu 26.10.2022r. uczestniczyły  w Warmińsko-Mazurskim Kongresie Doradztwa Zawodowego: "Doradztwo zawodowe - kształcenie w kształtowaniu przyszłości. Kongres odbywał się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

• Akcja "ZNICZ"

• Jak co roku przed Świętem Zmarłych w naszej szkole odbyła się akcja "Znicz".Wolontariusze, pod opieką wychowawców posprzątali opuszczone, zaniedbane groby na cmentarzu w Miłakowie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom za udział w tej ważnej akcji.

• Szkolenie

• Dyrekcja i członkowie Rady Pedagogicznej w dniu 25.10.2022r. wzięli udział w wykładzie dr Agnieszki Kozak - współautorki książki "Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji".

• Dzięki projektowi #LaboratoriaPrzyszłości Druk 3D  rozpoczęty.  Nasza szkoła wzbogaciła się w drukarkę 3D i superszybki laptop. To otwiera nam nowe możliwości i samodzielne tworzenie pomocy do zajęć. Właśnie powstaje kostka matematyczna

• Pomagamy zwierzątom

• Klub Ośmiu SOSW Miłakowo wziął udział w akcji Charytatywnej " Pomagamy zwierzętom". Zebrane dary zostaną przekazane dla Schronika w Zbożnem. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórce.

• Szkoła Pozytywnego Myślenia

• Już drugi raz w tym roku szkolnym dotarła do nas paczka z projektu "Szkoła Myślenia Pozytywnego".

Dostaliśmy radiomagnetofon, głośnik bezprzewodowy, myszkę do komputera, pendrive, kalendarze oraz drugi pakiet książek "Pouczmy się razem" wydane w języku polskim oraz ukraińskim, pomocne w realizacji projektu oraz pracy z uczniami na różnych zajęciach.

Cieszymy się i bardzo dziękujemy.

100 procent wszystko wykorzystamy.

Koordynatorzy projektu: Beata T. Angelika B.

• Portret Królowej Elżbiety

• W tym roku szkolnym Europejski Dzień Języków będzie obchodzony w trzech etapach. Pierwszy etap za nami. Konkurs plastyczny "Portret Królowej Elżbiety II" został rozstrzygnięty. Laureaci konkursu: Zuzanna Kowalska, Piotr Wirtek, Aleksandra Szerszeń. Gratuluję! Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

Od poniedzialku zapraszam do udziału w kolejnym etapie "Pytanie na śniadanie "

• Projekt "Kształcenie praktyczne uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie".

• W naszym Ośrodku realizowana jest 2 edycja projektu"Kształcenie praktyczne uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie". Projekt skierowany jest do 29 uczniów klas I, II, III Branżowej Szkoły I stopnia oraz Szkoły Przsposabiającej do Pracy. Celem projektu jest wyrównanie szans na rynku pracy i podniesienie kompetencji nauczycieli kształcenia zawodowego. Projekt przewiduje następujące warsztaty:mechaniczne, gastronomiczne, cukiernicze, a także kursy:baristyczy, carvingu, kuchni molekularnej, streettfood/fastfood, tworzenie mono porcji, zero, waste, biokiszonki, kurs zakładania własnej działalności przez uczniów, obsługa wózków widłowych, kurs prawa jazdy. Wszyscy uczniowie odbędą staże uczniowskie.

Poniżej zdjęcia z warsztatów gastronomicznych.