• Pomagamy Filipkowi

• " Klub Ośmiu" wraz z opiekunami włączył się w akcję zbierania nakrętek dla Filipka. Filipku życzymy Ci dużo zdrówka, przesyłamy moc serduszek

Do akcji dołączyła również Pani Żaneta Domaradzka z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Milakowie - Oddział Przedszkolny w Boguchwałach. Dziękujemy!

• DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne.

Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Uczniowie, w ramach lekcji biologii, chemii i przyrody, dowiedzieli się o zagrożeniach naszej planety wynikających z działalności człowieka. Młodsi uczniowie poznali zasady recyklingu, pomalowali plakat, a ich starsi koledzy podjęli dyskusję na temat zależności pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi. Wszyscy włączyli się w przygotowanie gazetki poświęconej Dniu Ziemi.