• Światowy dzień Tabliczki Mnożenia

• Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Światowy dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie poprzez gry i zabawy utrwalali działania, aby przystąpić do konkursu. Mistrzami tabliczki mnożenia zostali: Aleksandra Szerszeń i Krystian Derkowski. Na wyróżnienie załugują Nikola, Malwina, Żaneta i Dawid. Gratulujemy

• Narodowe Czytanie

• Uczniowie i nauczyciele naszego Ośrodka wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Zaprezentowano dzieła Adama Mickiewicza m. in Świteziankę, która została odczytana z podziałem na role. Akcja ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej a także zachęcanie dzieci i młodzieży do wspólnego głośnego czytania wybranych utworów literackich.

• Klub Ośmiu Wspaniałych

• Oto najmłodsi wolontariusze Klubu Ośmiu SOSW MIŁAKOWO. Wspólnie wykonana gazetka szkolna informuje na bieżąco działania wolontariuszy. Kolejną naszą inicjatywą było wykonanie wspaniałej niespodzianki dla chorej Zosi z Fundacji oGROMna Pomoc. Wolontariusze wysłali jej paczkę z listami o tematyce Harrego Pottera. Zosia jest wielka fanką Harrego Pottera, jej marzeniem było dostać naraz dużo listów, tak jak Harry Potter w pierwszym odcinku filmu. Dzieci bardzo zaangażowaly się w akcję, spełniając kolejne marzenie. Aktualnie ruszamy z rozmachem na pomoc bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Zbożnem.

Z góry dziękujemy za Waszą pomoc i ogromne serca!

• Światowy Dzień Zwierząt

• 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt i dlatego nie zabrakło dzisiaj w szkole rozmów o zwierzętach. Uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy przygotowali plakat poświęcony temu świętu. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak należy postępować ze zwierzętami i jakie są podstawowe zasady opieki nad nimi. Dzisiejszy dzień upłynął na wspólnych zabawach - były rozsypanki, puzzle obrazkowe, zagadki on-line, kalambury, naśladowanie ruchu i odgłosu zwierząt.

• Sesja zdjęciowa

• Podczas zajęć kreatywnych w klasie PDP wykorzystaliśmy sprzęt "Laboratoria Przyszłości" do zrobienia sesji fotograficznej. Korzystając z okazji, że Ania kończyła 16 lat, sesja odbyła się w tematyce urodzinowej. Oprócz fajnej pamiątki w postaci zdjęć było mnóstwo dobrej zabawy ale też i nauki.

• Zdrowo i kolorowo

• Klasa 1 i 2 SPS już wie jak ważne są warzywa i owoce dla naszego zdrowia. Wykonaliśmy dziś koreczki owocowe i kolorowe prace .

• Dzień chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski Szkoły wspólnie z Samorządem Internatu zorganizowali dyskotekę dla uczniów i uczennic naszego Ośrodka.

Wesoła muzyka, ciekawe konkursy, smaczny poczęstunek oraz wybór "Najsympatyczniejszego Chłopaka " uatrakcyjniły super zabawę.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze WSZYSTKIM CHŁOPAKOM

• Akcja charytatywna

• Nasi Wolontariusze Klubu Ośmiu wzięli udział w Akcji Charytatywnej "Nakrętki dla Bartka i Czarka" oraz w spotkaniu Inaugurującym Pracę Wolontariuszy w Powiecie Ostródzkm. Była bardzo uroczysta i miła atmosfera oraz wielu wspaniałych gości. Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc w zbieraniu nakrętek. Macie wielkie serca

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła w ramach projektu MEN Laboratoria Przyszłości zakupiła sprzęt w wysokości 30.000 zł. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżyniera, sztuka, matematyka). Uczniowie mogą nabywać wiedzę i umiejętności przydatne w późniejszej pracy naukowej i zawodowej. Dziś pierwsza odsłona-tworzymy kącik fotograficzny.

• Zajęcia techniczne

• Wychowankowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawcy p. Ireneusza Szwechowicza na zajęciach technicznych własnoręcznie wykonali przyrząd do zajęć integracji sensorycznej, służący do wspomagania motoryki małej oraz ćwiczenia rotacji przedramienia. Brawo dla naszej młodzieży!

• Szkoła myślenia pozytywnego

• Dotarł do nas pakiet powitalny z programu „Szkoła myślenia pozytywnego” w którym ponownie bierzemy udział w tym roku szkolnym.

Dostaliśmy drukarkę EPSON oraz ciekawe i przydatne nam pomoce dydaktyczne, które napewno dobrze wykorzystamy podczas pracy z uczniami.

• Sprzątanie świata

• Po raz kolejny nasi uczniowie włączyli się do wrześniowej akcji "Sprzątania świata". Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Tegoroczna 29 edycja przebiega pod hasłem "Wszystkie śmieci nasze są". W poniedziałkowe popołudnie wyruszyliśmy na sprzątanie parku miejskiego, terenu wokół szkoły i przedszkola, boiska. Udało nam się zebrać kilka worków różnorodnych odpadów.