• "Słodki apel" na Dzień Dziecka

• "Bądźcie szczęśliwi, miejcie marzenia i spełniajcie je. Niech codzienność nie zaskakuje Was przykrościami lecz samymi radościami... ".

Oto fragment życzeń skierowanych w dniu dzisiejszym przez panią dyrektor Danutę Jurczak do uczniów z okazji Dnia Dziecka,które złożyła podczas apelu wręczając każdemu słodki upominek.

• Drużyna SIR PET-ERA

• Uczniowie klasy czwartej i piątej z ochotą przystąpili do akcji DRUŻYNA SIR PET-ERA. W ramach zajęć pozalekcyjnych oraz lekcji przyrody i biologii rozwiązywali zadania i karty pracy. Wszystkie zadania zostały wykonane skrupulatnie przez uczniów. Poprzez zróżnicowane zadania-labirynty, wynajdywanie różnic, dopasowywanie odpadów do pojemników, oglądanie animacji poznali tajniki prawidłowej segregacji odpadów, zasady postępowania z butelką plastikową typu PET, możliwości wykorzystania zebranych odpadów w procesie recyklingu. Nie zabrakło tez konkursu plastycznego, w ramach którego wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły wykonali prace zachęcające do dbania o nasza planetę Ziemię. Naklejki przyklejane na plakacie wyzwań stanowiły motywację dla dzieci do aktywnego działania. A na zakończenie odbyło się uroczyste ślubowanie rycerza SIR PET-ERA.

Zachęcamy wszystkich do segregacji odpadów-obejrzyjcie nasz filmik z piosenką.

• Diamond paiting

• Diamond painting to alternatywa dla kolorowania i malowania po numerach. Stanowi ciekawe wyzwanie i wymaga precyzji. Efektem pracy jest nie tylko piękny obraz, ale także ogrom satysfakcji i oślepiający blask równo przyklejonych koralików.

Ostatnio cieszy się dużym zainteresowaniem uczennic z gr.I, które razem z p.Alą i p.Hanią wyczarowują piękne obrazy..