• Nagroda za konkurs "Drugie życie śmieci"

• Miłym zaskoczeniem dla uczniów klasy III branżowej i ich wychowawcy - p. Agnieszki była informacja, że wygraliśmy oczyszczacz powietrza w konkursie "Drugie życie śmieci" organizowanym przez Tatrzański Park Narodowy w ramach kampanii społecznej " KTO TO WIDZIAŁ?".

• Spotkanie przy herbatce

• Grupa teatralna, która przygotowała apel na 11 listopada miała swoje spotkanie w dniu 7 grudnia. W bardzo nastrojowym klimacie,przy świątecznej herbatce, uczniowie wykonali czapki Mikołaja oraz figurki Rudolfa. Przy słodkościach śpiewali kolędy by w ten sposób poczuć nadchodzące święta.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• Dnia 7 grudnia w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyły się Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nasi wychowankowie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Wzięli udział w zabawach integracyjnych i we wspólnym biesiadowaniu. Były niespodzianki dla wolontariuszy i opiekunów. Imprezęh poprowadzili animatorzy-Mikołaje, dzieci bawiły się fantastycznie i miło spędziły czas.

• Matematyka w Obiektywie

• W bieżącym roku szkolnym, IGOR BARYSZEWSKI - uczeń klasy ISBIS wziął udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym MATEMATYKA W OBIEKTYWIE.

Oto jego prace:

• Mikołajki w naszej szkole

• 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj ze słodkimi upominkami dla każdego. Popołudniu Mikołajki obchodzono też w poszczególnych klasach ze swoimi wychowawcami.

• "Wychowanie ku wartościom" - szkolenie Rady Pedagogicznej

• W piątkowe popołudnie 26.11.2021 odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej na temat "Wychowanie ku wartościom", przeprowadzone przez p. Bożenę Rokicką - konsultanta ds. pedagogiki i opieki oraz p. Łukasza Kogut - konsultanta ds. sztuki- edukacji artystycznej i nadzoru pedagogicznego, którzy przybyli do nas z WMODN w Elblągu.

• Konkurs ogólnopolski "Anioły-muśnięcie skrzydeł"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ogólnopolskim "Anioły-muśnięcie skrzydeł", zorganizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Mimo wielu pięknych prac regulamin konkursu pozwala na przesłanie 10 prac z jednej szkoły. Oto te, które przesłaliśmy do Wałbrzycha. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

• Godzina z wychowawcą w klasie 7 i 8

• Uczniowie klasy VII i VIII podczas zajęć z wychowawcą rozwijali swoją świadomość na temat przyczyn i skutków wynikających z nałogów. Film edukacyjny oraz mapa mentalna w wykonaniu uczniów pozwoliły odpowiedzieć na pytanie:"Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą nuda?" Na zajęciach okazały się pomocne Słowniki języka polskiego. W końcowej części zajęć uczniowie wzięli udział w ankiecie "Palenie wśród młodzieży".

• Zbiórka żywności

• Wolontariusze Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Miłakowie wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności.

• Kartki Emocji

• W ramach projektu edukacyjnego Emocja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali karki z iskierkami emocji dla nowych kolegów i koleżanek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Mieszka I w Chojnie. Pozdrawiamy!