Koniec roku szkolnego uczniowie klas I i II PDP postanowili uczcić wyjazdem na wycieczkę do Olsztynka. Odwiedziliśmy Skansen, oraz Hutę Szkła. Oba miejsca wywarły na nas ogromne wrażenie. W Parku Etnograficznym obejrzeliśmy domy, w których kiedyś mieszkano, oraz sprzęty na których pracowano. Widzieliśmy starą szkołę, kościół, oraz gabinet dentystyczny. Dzięki takim wycieczkom dzieci mogą zaobserwować ,w jakim tempie rozwija się technika, oraz architektura i budownictwo. Kolejnym miejscem na mapie naszej podróży była Huta Szkła, w której mogliśmy zaobserwować cały proces wytwarzania ozdób ze szkła. Poznaliśmy tajniki tej sztuki, a każdy uczeń, oraz opiekunowie otrzymali piękne upominki. Wycieczka ta na długo zapadnie w naszej pamięci i wyobraźni.
XIII Międzynarodowy Konkurs Darujmy Światu Pokój
XIII Międzynarodowy Konkurs Darujmy Światu Pokój.
Czworo uczniów z naszej szkoły, pod kierunkiem pani Angeliki Białopiotrowicz, wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Darujmy Światu Pokój, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury.
Spośród 456 prac komisja przyznała po kilkanaście równorzędnych nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W kategorii 14-16 lat nagrodzony został uczeń naszej szkoły Marek Homza. Natomiast praca Mariusza Dowgiałło została zakwalifikowana do udziału w wystawie pokonkursowej, w Oświęcimskim Domu Kultury i potrwa do 12.10.2014.
Zwycięzcom Gratulujemy.
W DRODZE DO ZIELONEJ FLAGI
W bieżącym roku szkolnym, po raz kolejny nasza szkoła ubiega się o certyfikat Zielonej Flagi. Ubiegając się o ten prestiżowy tytuł kierowaliśmy się metodą 7 kroków. Na początku powołano komitet lokalny złożony z przedstawicieli uczniów SP, gimnazjum, OET, ZAW, PDP. Pracę komitetu wspomagają: wicedyrektor, nauczyciele -fizyki, technologii gastronomicznej, przedstawiciel wychowawców z internatu, pracownicy obsługi. Następnie grupa uczniów komitetu wraz z koordynatorem przeprowadziła w początkowy audyt ekologiczny(luty), którego wyniki dostępne są na naszej stronie.
Wspólnie opracowaliśmy kodeks ekologiczny zawarty w 10 najważniejszych zasadach, który był eksponowany na tablicy pracowni biologiczno-chemicznej, a potem na korytarzu szkolnym. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję zapoznać się z głównymi założeniami kodeksu.
We współpracy z dyrekcją, nauczycielami i wychowawcami internatu sporządziliśmy plan naszych działań.
Na jednym ze spotkań komitetu dokonaliśmy wyboru dwóch tematów przewodnich : Zdrowe żywienie oraz środki transportu i aktywność ruchowa.
W czerwcu przeprowadziliśmy po raz drugi audyt ekologiczny, który pokazał nasze mocne strony słabe punkty, które czekają na poprawę. Wyniki audytu przedstawiamy na stronie naszej szkoły, bo może warto zmienić coś w szkolnym otoczeniu i przeprowadzenie audytu to bardzo dobry krok w tym kierunku.
SZKOLNY QUIZ „WIEM,CO JEM”.
18 czerwca 2014 przeprowadzono szkolny quiz pod hasłem „Wiem , co jem”, w którym przedstawiciele poszczególnych klas wykazali się wiedzą na temat zdrowego odżywiania w kilku zadaniach, a wśród nich m.in. test wiedzy, zagadki, rozsypanki wyrazowe, krzyżówka. Każda klasa była reprezentowana przez 2 uczniów:
Klasa V-VI – J. Cychowska, A. Osicka
Klasa I gim - M.Homza, O. Kruszczyńska,
Klasa II gim - N. Osicka, M. Mróz,
Klasa III gim - S. Tomaszewski, J. Zajączkowska
Klasa OET – M. Fridrych, J. Banach
Klasa I zaw.- D. Nawrocka, D. Osicka
Klasa II zaw.- G. Chwała, K. Zalewski
Wszyscy uczestnicy quizu wykazali się dużą wiedzą i każdy z nich otrzymał nagrodę, ale największą liczbę punktów i I miejsce zdobył zespół klasy V-VI.
Na zakończenie organizatorki quizu- p. Agnieszka Przybysz i p. Katarzyna Strynowicz przedstawiły całej społeczności szkolnej prezentację multimedialną pod hasłem „Zdrowe odżywianie”.
Kliknij aby przejść do galerii
Wojewódzki Turniej Ośrodków Szkolno-Wychowawczych „Uczeń w ruchu drogowym”.
W dniu 11 czerwca 2014r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie odbył się po raz siódmy Wojewódzki Turniej Ośrodków Szkolno-Wychowawczych „Uczeń w ruchu drogowym”. Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie z Elbląga, Bartoszyc, Nidzicy, Szczytna, Iławy, Żardenik oraz Miłakowa, łącznie 34 zawodników i 10 opiekunów. Turniej zaszczycili swoją obecnością Zastępca Burmistrza pani Justyna Zabiełło, przewodniczący GKRPA p. Eugeniusz Piotrowski oraz dyrektor p. Wojciech Ziembiński. Po powitaniu uczestników turnieju oraz zaproszonych gości wszyscy wzięli udział w szkoleniu pierwszej pomocy. Następnie udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów ZSZ pod kierunkiem p. Małgorzaty Zaborowskiej. Impreza miała charakter integracyjni. Uczniowie z różnych Ośrodków zostali wymieszani i podzieleni na siedem drużyn. Rozwiązywali zadania przy stolikach, pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz wykonywali elementy pierwszej pomocy. Na zakończenie odbył się wspólny grill.
Turniej zorganizowano dzięki sponsorom GKRPA w Miłakowie, WBS Jonkowo oraz Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik otrzymał indywidualny upominek. Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom. Pogoda była idealna, a uczniowie dzielnie ze sobą rywalizowali. Celem turnieju było rozwijanie i popularyzowanie wśród uczniów niepełnosprawnych intelektualnie świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty. Uczniowie rozwijali poczucie odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.
Imprezą towarzyszącą było rozstrzygniecie V Wojewódzkiego Konkurs Plastycznego „Bezpieczne wakacje 2014” Na konkurs wpłynęło 46 prac z 7 ośrodków naszego województwa. Komisja wybrała i nagrodziła dziesięć prac. Koordynatorami przedsięwzięcia były panie Anita Druszcz i Angelika Białopiotrowicz.
VII Festyn Archeologiczny
6 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Festynie Archeologicznym w Gadach. Było historycznie i twórczo. Uczyliśmy się podstawowych słówek w języku pruskim, poznawaliśmy średniowieczne gry planszowe a także uczyliśmy się rozpoznawać zabytki i tajniki ich ochrony.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali rycerskiej opowieści i mieli możliwość przymierzyć zbroję i spróbować walki z mieczem. Pomimo ulewnego deszczu zabawa była świetna, mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pojechać większą grupą
Wycieczka do Warszawy
Czwartego czerwca minęła 25 rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w historii PRL. W rocznicę, jak powiedział prezydent Bronisław Komorowski - wielkiego, mądrego, dobrze wykorzystanego zwycięstwa, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie, uczestniczący w projekcie „Rozwój naszą szansą – edukacja niepełnosprawnych w SOSW w Miłakowie” realizowanego przez Powiat Ostródzki, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pojechali na wycieczkę do Warszawy.
Wyjechaliśmy o godz. 230. Na pierwszym przystanku, ok. godz. 530 w restauracji "Przy Rondzie" zjedliśmy śniadanie, po czym wyruszyliśmy w dalszą drogę.
Pierwszym planowanym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. W Sali obrad Sejmu zajęliśmy miejsca siedzące dla zwiedzających i wysłuchaliśmy krótkiej opowieści pani przewodniczki, która wprowadziła nas w historię obrad Sejmu. Dowiedzieliśmy się kto zajmuje jakie miejsce i dlaczego. Zobaczyliśmy, gdzie siedzi Marszałek Sejmu, prawica i lewica, a także Prezydent. Uczestniczyliśmy w ślubowaniu nowych posłów obejmujących mandaty po posłach, którzy zostali wybrani do Parlamentu Europejskiego.
Następnym bardzo ważnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzając wystawy muzeum mogliśmy poznać historię Powstania we wszystkich jego aspektach-militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności. Zaprojektowana w niecodzienny sposób ekspozycja muzealna pozwoliła nam przenieść się do scenerii sprzed sześćdziesięciu lat. Znajdująca się w wielkiej hali replika samolotu Liberator B24J wzbudziła zachwyt wśród wszystkich uczestników wycieczki.
Po przeżyciach i emocjach związanych z losami warszawiaków udaliśmy się do Kancelarii Prezydenta, gdzie wśród pracowników kancelarii mieliśmy okazję zjeść obiad.
Następnie udaliśmy się na długi spacer w ogrodzie zoologicznym, który jest miejscem unikalnym, niezwykłym i pięknym. Mogliśmy z bliska obejrzeć ogromną różnorodność egzotycznych zwierząt - ptaki, ssaki, gady, a nawet rekina.
Ostatnim punktem naszej wyprawy był najwyższy budynek w centrum Warszawy na placu Defilad - Pałac Kultury i Nauki. Wjechaliśmy 114 metrów do góry - na 30 piętro zdobywając taras widokowy ze wspaniałym widokiem na panoramę Warszawy.
Wróciliśmy do Miłakowa bardzo późno, ale pełni humoru i wrażeń.
W NADLEŚNICTWIE TOMLAK
28 maja 2014 r. młodzież uczestniczyła w spotkania z przedstawicielami należącymi do Koła Łowieckiego Panem Zbigniewem Bryś – Prezesem Koła Stare Jabłonki oraz Panem Zbigniewem Lewandowskim- myśliwym i Leśniczym Nadleśnictwa Stare Jabłonki. Podczas spotkania uczestnicy usłyszeli o zadaniach i roli łowiectwa w Polsce. Myśliwi w ciekawy sposób opowiadali o zwyczajach małych i dużych zwierząt żyjących w naszych lasach, ptactwie łownym oraz sposobach ich dokarmiania i różnych zachowaniach ludzi w "domu" zwierząt . Uczestnicy wycieczki zobaczyli również trofea myśliwskie. Z zaciekawieniem wszyscy wyglądali danieli chodzących opodal miejsca naszego spotkania. Na koniec uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez organizatorów. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Zobaczyć, dotknąć, zrozumieć- wiedzieć!”,
Organizatorzy-E.Milewska-Sekita, Agnieszka Przybysz
XIV WOJEWODZKI KONKURS MATEMATYCZNY
XIV WOJEWODZKI KONKURS MATEMATYCZNY
MATMA’14 W ELBLĄGU
Dnia 21.05.14r w Elblągu odbył się kolejny konkurs matematyczny, w którym udział wzięło 44 uczniów z 9-ciu różnych Ośrodków Szkolno-wychowawczych z naszego województwa.
Z naszego Ośrodka:
- Szkołę gimnazjalną reprezentowali:
- Magdalena Mróz – 10 miejsce
- Ewelina Mróz – 16 miejsce
- Patryk Bielecki – 19 miejsce
- Szkołę zawodową reprezentowali:
- Dominika Nawrocka – 9 miejsce
- Paweł Osiak – 13 miejsce
- Angelika Szymańska – 18 miejsce
Podczas sprawdzania prac przez komisję, uczniowie byli w kinie na filmie pt.: „Nietykalni”.
Gratuluję i zapraszam do udziału w konkursie za rok.
Wioletta Grochowska
Wycieczka do Warszawy - Kapitał Ludzki
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Warszawy - Kapitał Ludzki.
Aktualizacja zastępstw
IV Wojewódzki Konkurs Tańca
Dnia 21 maja 2014r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Miłakowie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Tańca.
Wzięły w nim udział dzieci z następujących Ośrodków : Bartoszyc , Żardenik , Giżycka , Dobrego Miasta i Miłakowa.Konkurs odbył się dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Ostródzie.
W Jury zasiedli : p. Stanisław Brzozowski – W-ce Starosta Powiatu Ostródzkiego , p.Jerzy Adamowicz – przedstawiciel Rady Powiatu w Ostródzie, p. Mirosław Grzymkowski – Trener tancerzy ze Szkoły Tańca „U Mirka „ w Morągu oraz p. Iwona Duda – nauczyciel w SOSW Giżycko.
W przerwie konkursu odbyło się przedstawienie „Zwycięstwo światła” przygotowane pod kierunkiem p. Moniki Czarneckiej , p. Doroty Kiekiert i p. Irka Szwechowicz. Uczestnicy mogli się także razem bawić przy śpiewie Jarka Piotrkowskiego.Organizatorami konkursu były p .Ewa Jaświan i p. Mariola Hermanowicz.
Wyniki konkursu:
Kategoria „Solista”
1.Mariusz Marzec – SOSW Miłakowo
2.Natalia Osicka – SOSW Miłakowo
3. Jurek Wikieł- SOSW Miłakowo
Wyróżnienie:Monika Mróz – SOSW Miłakowo
Kategoria „Duet”
- Paulina Danowska i Michał Czajka – SOSW Giżycko
- Radek Różycki i Jarek Piotrkowski – SOSW Miłakowo
- Natalia Osicka i Monika Mróz – SOSW Miłakowo
Wyróżnienie : Natalia Dowgiałło i Karolina Grzelka – SOSW Miłakowo
Monika Mróz i Mariusz Marzec – SOSW Miłakowo
Kategoria „Grupa Taneczna”
- Grupa taneczna - SOSW Bartoszyce
- Grupa taneczna – SOSW Giżycko (młodsi)
- Grupa taneczna – SOSW Żardeniki
Wyróżnienie : Grupa taneczna Miłakowo, Grupa taneczna Giżycko, Grupa taneczna Dobre Miasto
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy za rok!!!!
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „MIESZKAŃCY LASU”
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „MIESZKAŃCY LASU”
Imprezą towarzyszącą Turniejowi Ekologicznemu było rozstrzygniecie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mieszkańcy lasu” .Na konkurs wpłynęło 98 prac z 12 szkół i ośrodków naszego województwa . Wszystkie prace zachwyciły swoim artyzmem i pomysłowością oraz estetyką wykonania. Komisja powołana przez organizatorów oceniła prace i przyznała nagrody zakupione ze środków pozyskanych od sponsorów- Nadleśnictwo Dobrocin oraz Warmiński Bank Spółdzielczy w Miłakowie oddział w Jonkowie.
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mieszkańcy lasu”
Kategoria I ( I-III sp)
I miejsce Krzysztof Szatkowski SOSW Kętrzyn
II Patryk Mazan SOSW Żardeniki
III Klaudia Purta SOSW Nidzica
wyr Kamil Hamryga SOSW Bartoszyce
Wiktor Budzyński SOSW Kętrzyn
Radosław Skórko SOSW Kętrzyn
Kategoria II (IV-VI sp)
I Krystian Grądzik SOSW Szczytno
II Patryk Zakrzewski SOSW Nidzica
III Monika Smołyneć SOSW nr 2 Elbląg
wyr Dawid Mazurowski SP Młynary
Mateusz Nawojczyk SOSW nr 2 Elbląg
Konrad Pikora SOSW Kętrzyn
Kategoria III ( Gimnazjum, OET)
I Krystyna Zakrzewska SOSW Nidzica
Dominik Olszewski SOSW Ostróda
Rafał Swoboda SOSW Kętrzyn
II Natalia Chrostowska SOSW Żardeniki
III Radosław Śniecikowski SOSW nr 1 Elbląg
wyr. Wioletta Godlewska Gimnazjum Młynary
Krzysztof Dobrzyński SOSW Ostróda
Marcin Juchniewicz SOSW Miłakowo
Mariusz Pydyn SOSW Miłakowo
Kategoria IV ( ZSZ, PdP)
I Monika Borys SOSW Żardeniki
II Aleksandra Erynkfajt SOSW Nidzica
III Katarzyna Jarzyńska SOSW Szymanowo
V WOJEWÓDZKI TURNIEJ EKOLOGICZNY „MIESZKAŃCY LASU"
V WOJEWÓDZKI TURNIEJ EKOLOGICZNY „MIESZKAŃCY LASU”
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „MIESZKAŃCY LASU”
Już po raz piaty byliśmy organizatorami Wojewódzkiego Turnieju Ekologicznego. W tegorocznej edycji pod hasłem „Mieszkańcy lasu” uczestniczyła młodzież z 7 Ośrodków w: Bartoszycach , Nidzicy, Iławie, Elblągu, Ostródzie, Żardenikach i Miłakowie. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrocin Pan Szymon Nowak.
Turniej rozpoczął się od występu grupy teatralnej w pantominie pt. „Czerwony Kapturek”, pod kierunkiem pani Doroty Kiekiert, M.Czarneckiej, I.Szwechowicza a następnie prezentacji multimedialnej „Mieszkańcy lasu” połączonej z wykładem przedstawiciela nadleśnictwa pani Pauliny Partyki – Drzazgi, która zachwyciła wszystkich uczestników spotkania ze względu na bogactwo zdjęć oraz ciekawe informacje.
Celem tegorocznego turnieju było m.in. zdobywanie i poszerzanie wiedzy dotyczącej ekosystemu leśnego, uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, uświadomienie konieczności ochrony środowiska naturalnego.
Impreza po raz kolejny miała charakter integracyjny. Uczniowie z różnych Ośrodków zostali wymieszani i podzieleni na sześć drużyn w drodze losowania. Wśród konkurencji turniejowych znalazły się: krzyżówki i rebusy o tematyce leśnej, zadania dotyczące rozpoznawania gatunków zwierząt i roślin leśnych ,warstwowej budowy lasu, zasad zachowania się w lesie . Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekosystemu leśnego. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał dyplom oraz nagrody.
Zmagania turniejowe zostały zakończone słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez cukierników i kucharzy pod kierunkiem p.Małgorzaty Zaborowskiej i p. Marioli Podlasek –Boczulak oraz wspólnym grillem.
Imprezą towarzyszącą było rozstrzygniecie Wojewódzkiego Konkurs Plastycznego „Mieszkańcy lasu” Na konkurs wpłynęło 98 prac z 12 szkół i ośrodków naszego województwa . Komisja powołana przez organizatorów oceniła prace i przyznała nagrody na zakończenie Turnieju. Za najciekawsze prace uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Wicedyrektora Ośrodka Waldemara Przybysza oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Dobrocin Pani Pauliny Partyki -Drzazgi oraz Leśniczego Michała Zegi.
Zorganizowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki ufundowaniu nagród przez Nadleśnictwo Dobrocin, Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Warmiński Bank Spółdzielczy oddział w Jonkowie.
Turniej Papieski
13.05.2014 r odbył się Turniej Papieski, podczas którego przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.
Oto uczestnicy:
- Dawid Wanek-kl. VI
- Marek Homza – kl.I g
- Natalia Osicka, Magdalena Mróz – kl. II g
- Szymon Tomaszewski, Justyna Zajączkowska – kl. III g
- Justyna Banach, Magdalena Fridrych – OET
- Dorota Osicka, Radosław Rózycki –kl. I z
- Joanna Grudzińska, Patrycja Koźniewska – kl. II z
- Joanna Ostrowska, Krzysztof Czerniewicz – PDP
Zwycięzcami konkursu zostali przedstawiciele kl. II g, III g, I z.
Każdy uczestnik otrzymał nagrodę.
Podczas Turnieju miało również miejsce rozwiązanie konkursu plastycznego na plakat
pt. ”Mój Święty Papież”. Wyróżniono prace następujących osób:
- Alicja Pawłowska i Monika Mróz z kl. I z,
- Marzena Urbanowicz z kl. II Pdp ,
- Piotr Rybiński z kl. I z,
- Marek Homza, Patryk Bielecki, Mariusz Pydyn z kl. I g,
- Emilia Borawska, Ewelina Brzuziewska, Patrycjusz Małejki, Mariusz Dowgiałło, Magdalena Fridrych – kl. II,III OET
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.
Organizatorzy: Angelika Białopiotrowicz, Anita Druszcz
II WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO SPECJALNYCH OŚRODKÓW SZKOLNO – WYCHOWAWCZYCH W BARTOSZYCACH
15 maja 2014r. uczennice Alicja Pawłowska, Magdalena Mróz, Ewelina Mróz wzięły udział w konkursie języka angielskiego. Konkurs składał się z trzech etapów: test o Irlandii, test gramatyczno-leksykalny i wypowiedź ustna. Ala Pawłowska zdobyła I miejsce, a Magda Mróz otrzymała wyróżnienie. GRATULACJE!
Kliknij aby przejść do galerii
KONKURS SKO „ WIOSNA 2014”
Dnia 16.04.14r Komisja Konkursowa w składzie:
- Pani Alicja Tomasz – dyrektor WBS oddz. Miłakowo
- Pan Wojciech Ziembiński – dyrektor SOSW Miłakowo
- Pani Wioletta Grochowska – opiekun SKO przy SOSW Miłakowo
Dokonała oceny prac konkursowych, pt.: „Wiosna 2014”
Do opiekuna SKO wpłynęły 33 prace.
Komisja przyznała 6 wyróżnień pieniężnych po 10 zł :
- Maleszewska Monika
- Zalewska Sandra
- Kochan Sandra
- Małejki Patrycjusz
- Maleszewski Patryk
- Kruszewski Robert
Każde dziecko za uczestnictwo w konkursie otrzymuje słodka nagrodę pocieszenia.
WYNIKI V WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
WYNIKI V WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„ OZDOBY WIOSENNE I WIELKANOCNE”
W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Miłakowie odbył się V WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „ OZDOBY WIOSENNE I WIELKANOCNE”. Wzięło w nim udział 11 szkół z województwa Warmińsko- Mazurskiego. Wpłynęły 134 prace. Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie. Widać było duże zaangażowanie i trud włożony w ich wykonanie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w konkursie.
Dnia 06.05.2014 r. Komisja konkursowa w składzie:
1)Wojciech Ziembiński -dyrektor SOSW w Miłakowie
2)Krzysztof Żarnoch - kierownik ds. opieki i wychowania w SOSW w Miłakowie
3)Iwona Tomasz- nauczyciel zajęć artystycznych w SOSW w Miłakowie
4)Katarzyna Strynowicz- psycholog szkolny w SOSW w Miłakowie
Przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce: Wojciech Jackiewicz: Zespół Placówek Szkolno- Wychowawczych w Iławie
II miejsce: Zuzanna ŁOBOCKA SOSW nr 2 Elbląg
III miejsce: Monika Maleszewska SOSW Miłakowo
Wyróżnienia:
- Adam Zakrzewski -SOSW nr 2 Elbląg
- Michał Kowalczyk -SOSW nr 1 Elbląg
- Grzegorz Rowicki -SOSW Miłakowo
- Bartosz Szyderczyk SOSW nr 1 Elbląg
- Michał Warno -SOSW nr 1 Elbląg
- Lucyna Jedynak -SOSW Braniewo
- Marcin Kuban -SOSW nr 1Elbląg
- Wojciech Wieczorek - SOSW Szczytno
- Iwona Weychert -SOSW nr 2 Elbląg
- Beata Flont - SOSW Żardeniki
GRATULUJEMY! DYPLOMY I NAGRODY WYSŁANE BĘDĄ POCZTĄ.
Koordynatorzy konkursu
Ewa Jaświan
Dorota Zawadzka
Teatrzyk Kukiełkowy
Dnia 27.03.2014 r. zespół teatralny „My mali artyści” uczestniczył w X Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Teatrzyków Kukiełkowych w Szczytnie.
W tym roku przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Otrzymaliśmy Dyplom i nagrody za „Najwierniejsze wcielenie się w Bajkowe Postacie”. Dodatkowo otrzymaliśmy „Podziękowanie za 10-letnią współpracę i coroczny udział w Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Teatrzyków Kukiełkowych przy Specjalnych Ośrodkach Szkolno - Wychowawczych.
Nasze przedstawienie będą mogli obejrzeć przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Miłakowie.
Wychowankowie dzięki takiej formie zajęć aktywnie spędzili czas wolny, rozwijali swoje zainteresowania aktorskie, plastyczne i muzyczne.
Opiekunowie: Małgorzata Giemza, Joanna Szulim, Dorota Zawadzka.
Kliknij aby przejść do galerii
Archiwum Aktualności