Należy wypełnić i przesłać na adres specow@wp.pl w terminach:
I semestr do 15.02.2014r.
II semestr do 30.07.2014r.
Dokument do pobrania:
Należy wypełnić i przesłać na adres specow@wp.pl w terminach:
I semestr do 15.02.2014r.
II semestr do 30.07.2014r.
Dokument do pobrania:
„ ZIMA 2013”
Dnia 11.12.2013r Komisja Konkursowa w składzie:
- Pani Alicja Tomasz – dyrektor WBS oddz. Miłakowo
- Pani Karolina Maciołek – pracownik administracji SOSW Miłakowo
- Pani Wioletta Grochowska – opiekun SKO przy SOSW Miłakowo
Dokonała oceny prac konkursowych: kartek Bożonarodzeniowych.
Do opiekuna SKO wpłynęły 42 prace.
Komisja konkursowa przyznała nagrody:
- 6 WYRÓŻNIEŃ PIENIĘŻNYCH KWOCIE PO 10 zł :
1. Artur Homza
2. Marek Homza
3. Marzena Urbanowicz
4. Natalia Dowgiałło
5. Angela Szymańska
6. Ewelina Brzuziewska
Każde dziecko za uczestnictwo w konkursie otrzymało słodka nagrodę pocieszenia.
W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny realizujemy projekt edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” Winiary. Jego realizacja pomoże poznać i stosować w życiu codziennym podstawowe zasady żywieniowe dotyczące jakości i ilości spożywanych pokarmów. Zajęcia będą prowadzone na lekcjach biologii, chemii oraz koła ekologicznego pod kierunkiem p. Agnieszki Przybysz.
Dotychczas uczniowie gimnazjum oraz klasy I zaw. wykonali plakat piramidy zdrowia uwzględniającej aktywność ruchową. Aktywność fizyczna znajdująca się u podstawy piramidy żywieniowej odgrywa ogromną rolę dla naszego zdrowia. Budując piramidę przyporządkowali produkty spożywcze do odpowiednich grup ze względu na zawartość składników pokarmowych oraz umieszczali na odpowiednich poziomach.
Przy jej wykonaniu wykorzystali ilustracje produktów spożywczych z czasopism, ulotek sklepowych.
Zrealizowaliśmy zajęcia pod hasłem „Co na przekąskę?” .Uczniowie przynieśli opakowania swoich ulubionych przekąsek. Ustaliliśmy wspólnie, jakie przekąski najczęściej spożywa młodzież i jak one wpływają na nasze zdrowie. Większość z nas nawet nie zdając sobie sprawy na ogół stale coś przekąsza i przegryza, czyli podjada.
Najczęściej przekąszamy słodycze, następnie chipsy, paluszki, najrzadziej zaś owoce.
Plakat „Co mam zjeść na przekąskę?” pokazał zestaw przekąsek „dobrych” zawierających witaminy, składniki mineralne, białka , węglowodany złożone oraz przekąsek „niezdrowych” zawierających duże ilości tłuszczu, cukru , soli wraz z podaną zawartością kaloryczną przekąsek.
Uczniowie przynieśli też opakowania po różnych produktach, na których zakreślali nazwy wymienionych wcześniej konserwantów. W ten sposób stworzyliśmy czarną listę produktów, których należy unikać.
Plansza „Stop podjadaniu” uzmysłowiła uczniom , co najczęściej podjadają, czego jedzą za mało. Z przyniesionych na zajęcia produktów spożywczych uczniowie dokonali wyboru i podzielili produkty na zdrowe , pełnowartościowe(miód, ciemne pieczywo, suszone owoce, jogurty) i niezdrowe, dostarczające „pustych” kalorii(biały cukier, jasne pieczywo, ciastka, batoniki, chipsy, zupki błyskawiczne). Następnie sporządzili tzw. „czarna listę” produktów najczęściej przez nich spożywanych oraz listę produktów zalecanych do codziennego spożycia. Obie listy produktów umieszczono na tablicy w pracowni biologiczno-chemicznej obok piramidy żywienia.
Wspólnie z nauczycielem uczniowie wzięli „ pod lupę” chipsy, batoniki, cukierki, słodkie napoje gazowane, zupki błyskawiczne, na których zakreślali nazwy konserwantów, odczytywali wartość energetyczną oraz skład surowcowy. Lista sztucznych dodatków-barwików, polepszaczy smakowych, konserwantów była imponująca . Uczniowie sprawdzili, czy te z literą E i liczbą na opakowaniach ich produktów są szkodliwe dla zdrowia.
Okazało się , że w jednym batoniku było ich kilkanaście , a zapisanie ich skomplikowanych nazw sprawiało uczniom trudności.
Na lekcji chemii uczniowie klasy I zawodowej sprawdzili zawartość tłuszczów w ich ulubionych chipsach. W moździerzu utarli kilka chipsów i przełożyli na biała kartkę -tłusta plama uzmysłowiła im, jak dużo tłuszczu zawierają chipsy.
Po przerwie świątecznej będziemy kontynuować cykl zajęć z projektu Żyj smacznie i zdrowo.
Kliknij obrazek aby przejść do galerii
W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie w dniu 12 grudnia 2013 roku odbył się uroczysty happening. Uczniowie i nauczyciele świętowali zakończenie projektu „Bezpieczni w szkole”. W obecności dyrektora SOSW w Miłakowie pana Wojciecha Ziembińskiego oraz prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pana Krzysztofa Żarnocha dla całej społeczności szkolnej przedstawiona została prezentacja na temat przebiegu projektu oraz rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs plastyczny „Bezpieczna szkoła”. Na wystawie można było zobaczyć prace wykonane przez uczniów w trakcie warsztatów: kartki i książki okolicznościowe, ozdoby z filcu, biżuterię, modele aut i samolotów. Na zakończenie do sali wjechał ogromny tort z zimnymi ogniami. Wrażenia i atmosfera były niesamowite. Radości i uśmiechom nie było końca.
Projekt spowodował integrację zespołów klasowych i społeczności szkolnej, zacieśnił kontakty z rodzicami, polepszył relacje: nauczyciele, pracownicy szkoły a uczniowie, kształtował umiejętności radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami oraz eliminowanie przemocy. Poprzez nasze działania stworzyliśmy miłą i przyjazną atmosferę w szkole. Dodatkowo wzmocniliśmy poczucie własnej wartości uczniów, ukazaliśmy jak wiele zdolności i umiejętności posiadają.
W trakcie realizacji projektu młodzież brała udział w zajęciach pozalekcyjnych oraz w warsztatach kół zainteresowań (składanie modeli, wyrób biżuterii, wyrób ozdób z filcu, haft, wyrób kartek okolicznościowych), w wycieczkach rowerowych, w imprezie integracyjnej „dzień pieczonego ziemniaka”, w zajęciach z psychologiem. Zorganizowane zostały warsztaty dla rodziców na temat agresji, w których uczestniczyli również przedstawiciele policji. Przeprowadzony został wojewódzki konkurs plastyczny z nagrodami pod tytułem „Bezpieczna szkoła”.
Było to zadanie publiczne zrealizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Miłakowie pod nazwą: „Bezpieczna i przyjazna szkoła – projekty upowszechniające i wzmacniające wybrane działania bezpiecznej szkoły, w szczególności projekty edukacyjne w gimnazjach” współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Kliknij obrazek aby przejść do galerii
Dnia 22.10. 2013 Uczniowie klas I,II PDP wraz z opiekunami uczestniczyli w wyciecze do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Młodzież miała możliwość odwiedzenia także Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie oraz Aeroklubu Olsztyńskiego.
Podopieczni nasi mogli wejść do śmigłowca ratunkowego , zobaczyć sprzęt ratowniczy karetki. Duże wrażenie zrobiło na nich obejrzenie startu i lądowania śmigłowca . Ratownicy Pogotowia Lotniczego i Ratunkowego opowiedzieli o wszelkich czynnościach związanych z ratowaniem ludzi pokazali sprzęt medyczny i wyposażenie karetki i śmigłowca. Uczniowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia za sterami śmigłowca, oraz za kierownicą karetki pogotowia.
Kliknij aby przejść do galerii
Dnia 17.12.2013r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbył się apel bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Na montaż słowno – muzyczny przybyli wszyscy uczniowie szkoły z wychowawcami oraz zaproszona dyrekcja. Apel wprowadził wszystkich w nastrój zbliżających się świąt. Było także wspólne śpiewanie kolęd. Opiekę nad przygotowaniami sprawowały pani Joanna Szulim oraz pani Ewelina Ziembińska.
Ponadto na apelu zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów biorących udział w zawodach sportowych, SKO, konkursie języka angielskiego oraz zbiórce żywności.
Kliknij w obrazek aby przejść do galerii
Bardzo dobra (BEZPŁATNA) aplikacja do przechowywania swoich plików (dokumentów, prezentacji, zdjęć) w chmurze czyli na wirtualnym dysku który mamy dostępny wszędzie tam gdzie mamy dostęp do internetu. Poniżej krótki opis:
Dropbox to miejsce dla wszystkich Twoich zdjęć, dokumentów, filmów i plików. Wszystko, co dodasz do Dropbox, automatycznie pojawi się na wszystkich Twoich komputerach, telefonacha nawet w witrynie Dropbox– i będzie dostępne z dowolnego miejsca.
Dropbox ułatwia również udostępnianie materiałów innym osobom, niezależnie od tego, czy jesteś studentem, profesjonalistą, rodzicem, czy dziadkiem. Nawet jeśli przypadkowo zalejesz swój laptop kawą, nie musisz się o nic martwić. Nie stresuj się, Twoje materiały są bezpieczne w Dropbox i nigdy nie zginą.
Informacje na temat dropbox zaczerpnięte ze strony: https://www.dropbox.com/tour/1
Program można pobrać klikając na obrazek poniżej
Warszawa, 10 grudnia 2013
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że zarówno stare, jak i nowe materiały edukacyjne Centrum Edukacji Obywatelskiej wypracowane w ramach rządowego pilotażu Cyfrowa szkoła i jego kontynuacji Aktywna edukacja, są stale dostępne na stronie internetowej programu http://www.ceo.org.pl/cyfrowaszkola
Materiały z kursu e-learningowego dla koordynatorów – edycja 2013/2014 znajdują się w zakładce Kurs internetowy, poszczególne moduły z nowej edycji – 2014/2015 będziemy zamieszczać sukcesywnie, w miarę pojawiania się ich w kursie. Zachęcamy do śledzenia nowych materiałów. Po opracowaniu wniosków z ewaluacji pilotażu, kurs został gruntownie przerobiony i obecnie zawiera przykłady z kilkunastu przedmiotów. http://www.ceo.org.pl/pl/cyfrowaszkola/kurs
Polecamy również materiały z konferencji organizowanych co kilka miesięcy w ramach programu. Znajduje się w nich wiele dobrych praktyk wykorzystywania TIK na lekcjach przedmiotowych i w życiu szkoły. http://www.ceo.org.pl/pl/cyfrowaszkola/news/konferencja-otwierajaca-0
Szczególnie godny polecenia jest najnowszy produkt Aktywnej edukacji – samouczki narzędzi TIK. To mini kursy wykorzystania różnych programów i aplikacji, połączone tematycznie. Celowo wrzucamy ich użytkowników na głęboką wodę, zachęcając do zastosowania danej aplikacji PRZED przeczytaniem, jak ona działa. Taka formuła spełnia dwa cele – działa zgodnie z metodologią uczenia się osób dorosłych, zgodnie z którą lepiej zapamiętujemy rzeczy wpisane w nasze osobiste doświadczenie oraz przypomina trochę sposób, w jaki korzystają z technologii cyfrowi tubylcy. Interaktywne samouczki dostępne są na platformie http://samouczki.ceo.org.pl/ i można z nich korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i urządzeniach mobilnych oraz czytnikach e-booków. Staraliśmy się również, żeby mogły z nich korzystać osoby niepełnosprawne.
W każdym samouczku użytkownik przechodzi przez cztery etapy cyklu nauki zdefiniowane przez Davida Kolba. Zaczyna od doświadczenia, gdzie dostaje krótki opis dwóch, trzech najpopularniejszych aplikacji wraz ze ścieżkami dostępu do nich i prostym zadaniem do wykonania. Następnie, na etapie refleksji, zastanawia się nad korzyściami jakie odniesie z wykorzystania danego narzędzia w swojej praktyce szkolnej. Dopiero w trzeciej kolejności dochodzi do teorii – bardziej dokładnego opisu aplikacji, sposobu działania, często tradycyjnych samouczków – którą ma szansę szybciej zapamiętać, bo odnosi się do doświadczenia będącego jego udziałem. Na koniec dostaje przykłady zastosowania w praktyce, punkt wyjścia do kolejnych doświadczeń. Cykl zaczyna się od początku. Gorąco zachęcamy do korzystania z samouczków slajd po slajdzie, w trybie kursu. Jest jednak możliwość czytania tylko wybranych zakładek. W tej chwili mamy osiem samouczków: Książki i komiksy, Mapy myśli, Filmy, Blogi, Prezentacje, Praca w chmurze, Otwarte zasoby edukacyjne i Prawa autorskie.
Zapraszamy!
Zespół Aktywnej edukacji
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Aby uwrażliwić wychowanków na los bezdomnych zwierząt byliśmy kilkakrotnie w schronisku, zorganizowaliśmy akcję w szkole „Pomóżmy zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę”
Zdobyliśmy dla piesków karmę, koce, kołdry, poduszki, kapy, starą pościel oraz słomę. Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji. Nawiązaliśmy stałą współpracę z p. kierownik schroniska.
Po każdym spotkaniu ze zwierzętami w schronisku dzielimy się wrażeniami, zapraszamy na zajęcia panią psycholog i rozmawiamy jak możemy pomóc porzuconemu zwierzęciu, jak pomagać zwierzętom w czasie zimy, kształtujemy postawy opiekuńczości wobec zwierząt i rozwijamy wrażliwość na potrzeby zwierząt. Wychowankowie uczą się empatii, która jest potrzebna nie tylko w kontaktach między ludźmi, bo zwierzęta też czują i mają swoją psychikę. Dzieci uczą się nie tylko odpowiedzialności za swoje zwierzęta, ale też za innych ludzi i za siebie samych. Organizatorami wycieczek: Dorota Kiekiert, Monika Czarnecka, Ireneusz Szwechowicz.
Kliknij na obrazek aby przejść do galerii
W naszym ośrodku rozwijamy zainteresowania wychowanków szczególny nacisk kładziemy na formę teatralną jaką jest pantomima. Utworzyliśmy grupę teatralno- pantomimiczną pod nazwą „My mali artyści”, przygotowujemy scenariusze, układ choreograficzny, podkład muzyczny oraz stroje i rekwizyty.
Zadaniem zajęć jest wszechstronny rozwój osobowości, odreagowanie emocjonalne, wyciszenie a przede wszystkim uzewnętrznienie emocji i uczuć towarzyszących we wszystkich stadiach rozwoju dzieci i młodzieży. Pokonują lęk przed występem. Jednocześnie dzieci poprawiają swoją sprawność i koordynacje ruchową oraz spędzają czas, świetnie się bawiąc. Doskonała wymiana doświadczeń na płaszczyźnie artystycznej.
Dzieci brały udział w przedstawieniach teatralno-pantomimicznych: „Apel ekologiczny”- miał na celu uwrażliwienie dzieci na piękno i wartości przyrody która jest bezmyślnie niszczona i zaniedbywana, „Zwycięstwo światła”, „Barwy lasu”- naśladowanie procesów budzenia się przyrody do życia, uwrażliwienie na piękno zmieniających się pór roku. „Bezpieczne wakacje”, „Trzeba chodzić z odblaskami, by nie zginąć pod kołami”, „Bezpieczne ferie”, „Bezpieczny Internet”- cykl przedstawień miał na celu pokazać wychowankom jak można bezpiecznie i mądrze korzystać z internetu, poruszać się po drogach i ciekawie spędzić czas wolny.
Dzieci bardzo polubiły zajęcia teatralno-pantomimiczne, dzięki którym mogły się poczuć dowartościowane, otworzyć swoje serce, zrozumieć własne stany emocjonalne i pokazać je na zewnątrz. Opiekunami grupy są: Dorota Kiekiert, Monika Czarnecka, Ireneusz Szwechowicz.
Kliknij na obrazek aby przejść do galerii
W czwartek 5 grudnia młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Miłakowie miała okazję spotkać się z niezwykłym gościem. W szkole był bowiem Mariusz Strzeliński - trzykrotny mistrz świata, dwukrotny Europy oraz pięciokrotny mistrz Polski w kulturystyce.
Uczniowie z entuzjazmem przyjęli kulturystę, który podczas spotkania opowiadał jak wyglądała jego droga do wielkiego sukcesu. Mówił o godzinach treningu, wyrzeczeniach oraz ścisłej diecie. Podkreślał rolę motywacji. Jak wygląda trening mistrza, na co zwracają uwagę sędziowie podczas zawodów, czy kulturystykę mogą uprawiać również kobiety, co jeść na śniadanie- to część z pytań, na które odpowiadał Mariusz Strzeliński. Dużo czasu poświęcił na omówienie zasad odżywiania oraz na odpowiedni, prozdrowotny tryb życia - informuje Elżbieta Milewska-Sekita- nauczyciel Ośrodka i organizator spotkania.
Na spotkanie uczniowie szkoły zawodowej- cukiernicy specjalnie dla mistrza przygotowali słodki poczęstunek. „Trzeba zrobić zamówienie na Święta”- żartował mistrz po spróbowaniu wypieków, które mu smakowały.
Podczas spotkania nie zabrakło czasu na rozdanie autografów i zrobienie wspólnych zdjęć.
Kliknij w obrazek aby przejść do galerii
14 listopada 2013 r. 30-osobowa grupa uczniów z naszego ośrodka wraz z opiekunami: Anitą Druszcz, Olgą Semerak, Elżbietą Milewską-Sekitą, Agnieszką Przybysz, wicedyrektorem-Waldemarem Przbysz pojechała na zajęcia edukacyjne do Planetarium i Obserwatorium w Olsztynie.
Zajęcia wynikały z podstawy programowej dla II, III, IV etapu edukacyjnego –przyroda, geografia, fizyka z astronomią. W Olsztyńskim Obserwatorium dużą atrakcją było zwiedzanie sali, gdzie gromadzone są meteoryty a główny eksponat to grunt księżycowy przywieziony w 1969r przez załogę statku Apollo. To jedyny taki eksponat w Polsce.
Natomiast w pracowni analizy widmowej za pomocą specjalnych urządzeń uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń przybliżających astronomiczne sposoby zdobywania wiedzy o Wszechświecie.
W planetarium uczniowe uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat: "Ziemia we Wszechświecie". Podczas warsztatów uczniowie zwiedzieli wirtualnie planety Układu Słonecznego. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta młodzieży w restauracji Mc Donalds. Koordynatorami projektu "Zobaczyć, dotknąć, zrozumieć " są Agnieszka Przybysz oraz Elżbieta Milewska-Sekita, a jego głównym celem jest aktywizowanie potencjalnych możliwości tkwiących w uczniu oraz stworzenie właściwych warunków do wykorzystania wszystkich zmysłów w procesie uczenia się. Projekt finansowany jest ze środków BRE Banku- Warszawa, a realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Wspierania Dzieci i Młodzieży w Miłakowie.
ZSS „Sprawni Razem” Miłakowo 8-10.11.2013
Już po raz 7 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy gościł najlepszych w Polsce zawodników i zawodniczki szkół i ośrodków wychowawczych w warcaby 64-polowe.
Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli:
Marszałek województwa warmińsko –mazurskiego – Pan Jacek Protas
Starosta ostródzki- Pan Włodzimierz Brodiuk
Poseł na sejm RP - Pani Beata Bublewicz
W Mistrzostwach wzięło udział 50 zawodniczek i zawodników z 14 szkół i ośrodków wychowawczych z następujących województw:
zachodniopomorskie(2)
pomorskie(2)
kujawsko-pomorskie(2)
wielkopolskie(2)
dolnośląskie(2)
podkarpackie(1)
warmińsko-mazurskie(3)
Nasze województwo reprezentowali:- zawodnicy SOSW w Braniewie (opiekun Stanisław Łukasiewicz).SOSW Szymanowo(opiekun Krzysztof Pająk ,Dorota Wołoszczuk)oraz SOSW Miłakowo(trener Jan Morzy)-gospodarze Mistrzostw.
Ponadto gościliśmy 20 opiekunów i trenerów,6 sędziów (w tym sędzia międzynarodowy Anatolij Żychariew z Rosji oraz drużynę z Gurjewska(Rosja).
Uroczystego otwarcia VII Międzynarodowych Mistrzostw Polski ZSS ”Sprawni Razem” w Warcabach 64- polowych Miłakowo 2013 dokonał Burmistrz Miłakowa Aleksander Gawryluk, w imieniu gospodarza wszystkich uczestników mistrzostw przywitał także dyrektor SOSW –Pan Wojciech Ziembiński.
Zawody rozegrano na dwóch dystansach: pierwszego dnia rozegrano Mistrzostwa w grze błyskawicznej(5 min na zawodnika),drugiego dnia grano na długim dystansie(15 min na zawodnika).Grano systemem „szwajcarskim”-9 rund.
W grze błyskawicznej w warcabach 64-polowych Mistrzostwo Polski ZSS ”Sprawni Razem” zdobyła drużyna gospodarzy mistrzostw -SOSW w Miłakowie , 2. miejsce- SOSW Bydgoszcz,3. SOSW Damnica,4. SOSW Braniewo,5. SOSW Piła, 6. SOSW Barcice ,7. SOSW Żnin,8. ZSZ Kłodzko,9.Guriewsk(Rosja),10. SOSW Polanica,11. SOSW Szymonowo , 12. ZSS Gębice 13.SOSW Kazimierza Wielka,14. SOSW Chojna 1 15.SOSW Chojna 2.
W grze na długi czas zwyciężyła drużyna- SOSW Bydgoszcz 2 miejsce-ZSZ Kłodzko,3. SOSW Damnica ,4. SOSW Braniewo,5. SOSW Piła, 6. SOSW Miłakowo,7.Guriewsk(Rosja),8. SOSW Szymanowo,9.SOSW Żnin , 10. SOSW Barcice, 11.SOSW Polanica, 12. ZSS Gębice, 13.SOSW Kazimierza Wielka, 14.SOSW Chojna1, 15. SOSW Chojna 2
Najlepszą drużyną do lat 16 została-ZSS Gębice
Najlepszym zawodnikiem do lat 19 został- Damian Kirko
Najlepszą zawodniczką była- Polina Avilova -Gurjewsk(Rosja)
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego –Jacka Protasa, Starostę Ostródzkiego –Włodzimierza Brodiuka ,okolicznościowe plakietki ufundował Burmistrz Miłakowa –Aleksander Gawryluk ,puchar dla najlepszej zawodniczki ufundował i wręczył Prezydent Europejskiej Federacji Warcabowej Niewidomych i Niepełnosprawnych-Leszek Pętlicki, dyplomy i statuetki dla najlepszego zawodnika i najlepszej drużyny ufundował Prezes UKS ”Zawisza” przy SOSW w Miłakowie-Jan Morzy
To było prawdziwe święto warcabowe-relacjonuje Hanna Bielska Sekretarz Mistrzostw-po zakończonych rozgrywkach Mistrz Europy-Szymon Morzy, Anatol ij- Żychariew -trener reprezentacji niewidomych obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosji oraz trener UKW Jeziorany- trener wicemistrza świata-Władysława Daligi) -Stanisław Morzy- rozegrali na 20 stołach symultanę z zawodnikami mistrzostw. Atmosfera była wręcz magiczna. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zapowiedzieli udział w VIII Mistrzostwach w przyszłym roku.
Klinknij na obrazek aby przejść do galerii
Z ogromna radością informujemy, że trzyosobowe drużyny naszych uczniów odniosły sukcesy na szczeblu wojewódzkim w turniejach z zakresu bezpieczeństwa. W dniu 30 października 2013 r. w Nidzicy odbył się II Wojewódzki Konkurs wiedzy o ruchu drogowym.
Nasza drużyna w składzie: Ania Osicka, Natalia Osicka i Marek Homza zajęła II miejsce wśród sześciu Ośrodków naszego województwa. Atmosfera konkursowa była przyjazna, rywalizacja mobilizowała do szybkiego rozwiązywania zadań.
W dniu 6 listopada 2013r w Szczytnie odbył się III Wojewódzki konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w kategorii gimnazjum i szkoła zawodowa. W konkursie wzięło udział 11 drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie! Drużyna szkoły zawodowej w składzie Angelika Szymańska, Monika Maleszewska i Ala Pawłowska zajęła I miejsce, a drużyna gimnazjalna w składzie Natalia Osicka, Karolina Klukas i Marek Homza objęła II miejsce. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody. Liczymy na dalsze sukcesy i zachęcamy innych, bo warto poszerzać wiedzę, dobrze się bawić i zyskiwać nagrody. Gratulujemy naszym mistrzom!
Powered by aSc EduPage