• Internat

• Dokumenty, jaki należy złożyć, zeby starać się o przyjęcie do Internatu:

Internat jest miejscem w którym uczniowie mieszkają w dni nauki szkolnej. To bardzo ładnie umiejscowiony i ciągle modernizowany obiekt, przystosowywany na bieżąco do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tworzymy w nim dla naszych wychowanków drugi dom zapewniający przyjazną atmosferę, szacunek, opiekę oraz wypoczynek i relaks. W internacie mieszka około 40 dzieci a każda grupa posiada osobną świetlicę dziennego pobytu, a także pokoje sypialniane z prysznicami i łazienkami. Nasi uczniowie mają do dyspozycji salę komputerową, pracownie gospodarstwa domowego, siłownię, boisko do gry w kosza, siatkówkę plażową, boiska do gry w piłkę nożną, oraz halę sportową do dyspozycji w okresie zimowym, plac zabaw, rowery. W czasie wolnym są organizowane zajęcia rozwijające sprawność i kreatywność. Nasz Ośrodek uczestniczy w projektach, w ramach których dzieci w okresie letnim i zimowym wyjeżdżają na obozy/ turnusy rehabilitacyjne. Dla osób niepełnosprawnych ruchowo posiadamy podjazd. Opiekę nad naszymi wychowankami internatu sprawuje przyjazna, życzliwa i wykwalifikowana kadra.