Aktualności
Wakacje 2026
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026 za nami. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
22
Wyjazd do bawialni Warmiolandii w Olsztynie
Radość, uśmiechy i mnóstwo dobrej zabawy – tak można podsumować nasz wyjazd do bawialni Warmiolandii w Olsztynie!
Nasi najmłodsi WOLONTARIUSZE mieli okazję spędzić wspaniały czas pełen atrakcji, ruchu i wspólnych chwil. Było dużo śmiechu, energii i niezapomnianych emocji.
Ten wyjątkowy wyjazd został ufundowany jako wyraz wdzięczności dla naszych wolontariuszy za ich bezinteresowną chęć niesienia pomocy przez anonimowych Sponsorów o wielkich sercach.
Dzięki Waszej hojności i życzliwości mogliśmy sprawić dzieciom ogromną radość i stworzyć piękne wspomnienia.
Z całego serca dziękujemy za okazane wsparcie, dobroć i pamięć o tych, którzy każdego dnia bezinteresownie pomagają innym. Takie gesty pokazują, że dobro naprawdę wraca.
Dziękujemy!
32
Bezpieczne wakacje – jesteśmy gotowi!
Zanim wyruszymy na letnie przygody, przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo. Było dużo śmiechu, ruchu i wspólnej zabawy
Spotkanie przy ognisku
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, zgodnie z tradycją naszego internatu, spotkaliśmy się przy wspólnym ognisku. Był to wyjątkowy czas pełen radości, rozmów i wspomnień z minionego roku. W serdecznej atmosferze podsumowaliśmy wspólnie spędzone chwile, umacniając przyjaźnie i żegnając kolejny rok szkolny przed rozpoczęciem wakacji.
Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje"
Podsumowanie konkursu plastycznego ,,Bezpieczne wakacje". Wyróżnieni: Oliwia B., Karol B., Sebastian Ch., Zuzia R., Wiktoria Ł., Szymon Cz., Sebastian M. Gratulujemy i życzymy wspaniałych i bezpieczny wakacji
Urodziny uczniów klasy 2b
W minionych dniach świętowaliśmy urodziny uczniów klasy 2b : Fabiana i Maćka. Był to czas wspólnej zabawy, składania życzeń oraz budowania pozytywnych relacji między dziećmi.
To był dobry rok...
Za nami rok pełen wydarzeń, wyzwań i wielu niezapomnianych chwil. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i każdy uśmiech. Z nadzieją patrzymy na to, co przyniesie kolejny rok.
Informacja o Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego 2025/2026
Zapraszamy do zapoznania się z plakatem
Wyjście klas 1-6 SP
W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas 1, 2, 3, 4, 5 i 6 udali się do restauracji Midano. Podczas wyjścia mieli okazję wspólnie spędzić czas, zjeść posiłek i integrować się z kolegami oraz koleżankami.
Część uczniów wybrała się także nad jezioro, gdzie mogli odpocząć i podziwiać okoliczną przyrodę. Wyjście przebiegło w miłej i bezpiecznej atmosferze, a uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.
5
Akcja - Tydzień dla bezpieczeństwa
Wakacje to czas relaksu, ale wymagają zachowania ostrożności w lesie, w wodzie , w górach i na słońcu . W naszym Ośrodku podjęliśmy szereg działań żeby przygotować się do letniego wypoczynku. W ramach akcji - Tydzień dla bezpieczeństwa przeprowadziliśmy pogadanki, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Wykonaliśmy wiele prac plastyczno - technicznych, a efektem ich było stworzenie gazetki informacyjnej pod okiem p. Beaty i p. Ewy . Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.
Piesza wycieczka klasy IA BSIS
W przedostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy IA branżowej udali się na pieszą wycieczkę nad nasze jezioro. Była to okazja do poznania ścieżki dydaktycznej, wypatrzenia ciekawych okazów ,ale i odpoczynku na świeżym powietrzu oraz integracji z kolegami oraz koleżankami z klasy. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze i była udanym zakończeniem roku wspólnej pracy. A na koniec oczywiście wyśmienita pizza w restauracji Midano i lody.
10
"Konkurs plastyczny „Handel ludźmi – czy mnie to dotyczy?"
W szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Handel ludźmi – czy mnie to dotyczy?”. Jego celem było zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa, rozpoznawania zagrożeń oraz wiedzy o tym, gdzie szukać pomocy w sytuacjach niebezpiecznych.
Tematyka konkursu była wymagająca, jednak uczniowie wykazali się dużą dojrzałością, kreatywnością i zaangażowaniem. Powstały bardzo ciekawe, starannie wykonane prace, które w wartościowy sposób ukazały problem handlu ludźmi oraz znaczenie dbania o własne bezpieczeństwo.
Konkurs został połączony z pogadanką na temat bezpiecznych wakacji.
Jury w składzie: p. Angelika Białopiotrowicz, p. Beata Tomasz oraz p. Ewa Jaświan doceniło wysoki poziom wszystkich prac i postanowiło wyróżnić:
Michalinę Seneld
Joannę Łapińską
Kacpra Dudę
Klaudię Jagodzińską
Kamila Nowaka
Bartosza Jaroszewicza
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a osobom wyróżnionym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Strynowicz - psycholog
Dorota Zawadzka - pedagog
7
Bezpieczne wakacje
Zbliżające się wakacje stały się doskonałą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie. Zastępczyni Samorządu Internatu, Joanna Łapińska, przy wsparciu opiekuna samorządu przygotowała i przedstawiła prezentację poświęconą bezpiecznemu wypoczynkowi. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i skłoniło uczestników do refleksji nad tym, jak ważna jest rozwaga podczas letnich przygód.
Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Ornecie - filmik
Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Ornecie
Uczniowie SOSW wraz z p. Asią i p. Angeliką po raz kolejny mieli zaszczyt odwiedzić mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ornecie. To wyjątkowe spotkanie było okazją do budowania międzypokoleniowych więzi, dzielenia się życzliwością oraz wspólnego przeżywania pięknych chwil.
Przygotowany przez naszych uczniów program artystyczny był wyrazem wdzięczności, szacunku i pamięci o seniorach. Poprzez śpiew, taniec i serdeczne słowa chcieliśmy podarować naszym przybranym Dziadkom i Babciom odrobinę radości oraz przypomnieć im, jak ważni i potrzebni są w naszej społeczności.
Nie zabrakło wspólnych śpiewów, tańców, uśmiechów i wzruszeń. Przy słodkim poczęstunku mogliśmy porozmawiać, powspominać i po prostu pobyć razem. Te chwile po raz kolejny pokazały, że dobro, życzliwość i obecność drugiego człowieka są najpiękniejszymi darami, jakie możemy sobie nawzajem ofiarować.
Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora DPS Siostry Patrycji oraz wszystkich pracowników DPS za serdeczne przyjęcie, otwarte serce i stworzenie atmosfery pełnej ciepła, życzliwości oraz rodzinnej bliskości.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Ornecie za uśmiechy, wzruszenia i każdą wspólnie spędzoną chwilę.
52
Pożegnanie klas 3A i 3B BSIS
Z okazji ukończenia Branżowej Szkoły I Stopnia uczniowie klas 3A i 3B BSIS o profilu kucharz postanowili wspólnie z panią Elą i panią Beatą, które prowadziły praktyki zawodowe, uczcić ten wyjątkowy moment pożegnalnym spotkaniem.
Uczniowie i nauczycielki wręczyli sobie piękne upominki, a całemu wydarzeniu towarzyszyły radość, wzruszenie oraz wiele ciepłych wspomnień.
W imieniu uczniów klas III serdecznie dziękujemy pani Eli i pani Beacie za okazane serce, przekazaną wiedzę, wspaniałe chwile oraz za to, że zawsze obdarzały nas uśmiechem, służyły pomocą i dobrymi radami. Dziękujemy za życzliwość, otwartość i szacunek dla drugiego człowieka.
Będziemy bardzo miło wspominać wspólnie spędzony czas.
Wycieczka klasy 2BS
Kino odwiedzone, McDonald's zaliczony, a pogoda? Próbowała przeszkodzić, ale z 2 BS nie miała szans!
6
Udział w Akcji Charytatywnej oraz Podsumowaniu Wolontariatu w Powiecie Ostródzkim
Dnia 10 czerwca nasi wolontariusze wzięli udział w Akcji Charytatywnej "Zapakuj plecak z dziećmi i młodzieżą z Domu Dziecka" oraz w Podsumowaniu Wolontariatu w Powiecie Ostródzkim. Jak zawsze było wyjątkowo i wzruszająco.
"Zachwycający świat zwierząt"
Dobiega końca nasza przygoda z " Zachwycającym światem zwierząt".Wykonaliśmy kolejne zadania projektowe czyli model wybranego gada, grafonotkę o wybranym gatunku ptaka i zaprojektowaliśmy nowy gatunek ssaka. A to nasze prace.
10
Archiwum Aktualności
